Wyborny powrót i nadspodziewanie łatwe zwycięstwo tenisistów Energi Manekina Toruń!

10:26, 20.04.2016 Michał Malinowski
Skomentuj Konrad Kulpa pewnie pokonał swojego rywala    Fot. Tomasz Berent Konrad Kulpa pewnie pokonał swojego rywala Fot. Tomasz Berent

Po kilku tygodniach przerwy, do rywalizacji w Arenie Toruń powrócili tenisiści stołowi Energi Manekina Toruń. Podopieczni Grzegorza Adamiaka wygrali 3:1 z AZS-em Politechniką Rzeszowską. Wygrana naszemu zespołowi przyszła dość łatwo, bo niespodziewanie kontuzji nabawił się gracz akademików – Tomasz Lewandowski.

Swój ostatni mecz torunianie rozegrali ponad miesiąc temu. 12 marca pokonali na wyjeździe 3:1 LKS Odrę Głoskę Metraco Miękinia. W międzyczasie mieli rozegrać jeszcze zaległe spotkanie z Olimpią Unią Grudziądz, ale ostatecznie zostało ono przełożone na 7 maja.

[ZT]2790[/ZT]

Wtorkowy mecz nie rozpoczął się po myśli torunian. Cazuo Matsumoto przegrał swój mecz z Mateuszem Gołębiowskim 3:1 i zrobiło się dość nerwowo. W drugim pojedynku Chen Wexing mierzył się z Tomaszem Lewandowskim. Zawodnik AZS-u doznał kontuzji pleców i do trzeciego seta już nie przystąpił.

(Fot. Tomasz Berent)

Konrad Kulpa nie miał problemów z pokonaniem Rafała Stąpora. Szybko rozprawił się z nim w trzech setach, wygrywając do 7, 3 i 8. W kolejnej parze mierzyli się Matsumoto i Lewandowskim który mimo urazu zdecydował się stanąć przy stole. Rzeszowianinowi wystarczyło sił tylko na pierwszego seta

- Takie mecze oczywiście się zdarzają. Na szczęście to nam nie przydarzyła się kontuzja, tylko gościom - mówi Grzegorz Adamiak, trener Energi Manekina Toruń. - Na pewno Cazuo nie był w formie, przegrał dość pechowo trzecią partię, która wpłynęła na losy tego spotkania. Mateusz Gołębiowski to trudny rywal, który ma specyficzny sty gry i trzeba się do niego dostosować. Mecz Konrada trudno oceniać, bo mierzył się z rywalem młodym i niedoświadczonym.

Kolejny mecz w Superlidze nasz zespół rozegra już we wtorek, 26 kwietnia, kiedy to zagra na wyjeździe z ZKS-em Palmiarnią Zielona Góra

Energa-Manekin Toruń - Politechnika Rzeszów 3:1

Cazuo Matsumoto - Mateusz Gołębiowski 1:3 (5:11, 11:6, 11:13, 6:11)

Chen Weixing - Tomasz Lewandowski 3:0 (11:3, 11:1, krecz Lewandowski)

Konrad Kulpa - Rafał Stąpor 3:0 (11:7, 11:3, 11:8)

Cazuo Mtsumoto - Tomasz Lewandowski 3:0 (11:1, krecz Lewandowski)