Ogromny sukces torunianina. Pięściarz Pomorzanina wicemistrzem Europy!

Daniel WiśniewskiDaniel Wiśniewski 12:19, 08.09.2022 .
Skomentuj Fot. Facebook Sekcja Bokserska MKSW Pomorzanin Toruń Fot. Facebook Sekcja Bokserska MKSW Pomorzanin Toruń

Daniel Murawski z Pomorzanina Toruń został wicemistrzem Europy U-14 w boksie. O medale walczyło w sumie blisko 400 zawodników.

Murawski na co dzień trenuje boks w MKSW Pomorzanin Toruń. Niedawno został powołany do kadry narodowej na Mistrzostwa Europy w boksie olimpijskim w Turcji. Dla zawodnika i macierzystego klubu było to dużym wyróżnieniem.

W Mistrzostwach Europy Młodzików do lat 14 (12-20 sierpnia) w tureckim Erzurum wystąpiło 378 zawodniczek i zawodników z 28 krajów w tym 19-osobowa reprezentacja Polski. Na liście startowej w sumie znalazło się 107 pięściarek (7 z Polski) i 271 pięściarzy (12 z Polski).

Walki przeprowadzono w 29 kategoriach wagowych, a w startach uczestniczyli - zawodniczki i zawodnicy urodzeni w latach 2008-2009. Wśród największych reprezentacji były: Armenia, Azerbejdżan, Anglia, Gruzja, Węgry, Irlandia, Włochy, Mołdawia, Polska, Rumunia, Turcja i Ukraina.

Świetny torunianin

Daniel Murawski pokazał się z fantastycznej strony. Pięściarz Pomorzanina. Wywalczył srebrny medal. Dopiero w finale, po dobrym pojedynku musiał uznać wyższość Niemca Colina Lottnera.

- W drodze do finału nasz pięściarz pokonał w ćwierćfinale Rumuna Andrei Tananescu 5:0 . W półfinale Daniel Murawski triumfował w pojedynku z Ukraińcem Dmytro Diadią. To niesamowite wydarzenia dla naszego klubu i wielki sukces Daniela

- mówią przedstawiciele toruńskiego klubu.

Przypomnijmy, że sportową, młodzieżową działalność MKSW Pomorzanina Toruń na stałe wspiera Gmina Miasta Toruń. Klub w bieżącym roku na bieżąca działalność statutową otrzymał dofinansowanie z budżetu Gminy Miasta Toruń w kwocie 93 150 zł.