To był bardzo udany weekend dla toruńskich sportowców. Sporo zwycięstw i medali!

11:22, 04.05.2021 ddtorun.pl Aktualizacja: 11:32, 04.05.2021
Skomentuj fot. screen/TVP Sport fot. screen/TVP Sport

Zakończony już długi weekend majowy okazał się bardzo udany dla toruńskich drużyn jak i indywidualnych zawodników. Były cenne zwycięstwa i medale na międzynarodowych imprezach.

Wszystko zaczęło się jeszcze w piątek 30 maja od toruńskich żużlowców. EWINNER Apator Toruń pokonał GKM Grudziądz 55:35 w 4. kolejce żużlowej PGE Ekstraligi. To drugie zwycięstwo Aniołów w tym sezonie.

Dzień później, Zuzanna Hulisz z MKL Toruń wywalczyła srebrny medal podczas trwających Mistrzostw Świata Sztafet w Chorzowie. Toruńska zawodniczka wywalczyła medal w mieszanej sztafecie płotkarskiej.

W finałowym biegu rozegranym 1 maja 2021 r. Biało-Czerwoni w składzie: Zuzanna Hulisz, Krzysztof Kiljan, Klaudia Wojtunik i Damian Czykier rywalizowali z Niemcami i Kenią.

To oznaczało, że już przed startem Polki i Polacy mieli zapewniony przynajmniej brązowy medal. Torunianka biegła na pierwszej zmianie i spisała się bardzo dobrze.

To nie koniec sukcesów i medali.

Zawodnik AZS UMK Mirosław Ziętarski zdobył srebrny medal w wioślarstwie w Pucharze Świata w Zagrzebiu.

Srebrne medale Pucharu Świata w wioślarstwie przywiezie z Zagrzebia polska dwójka podwójna mężczyzn. Mirosław Ziętarski (AZS UMK Toruń) i Mateusz Biskup (RTW Lotto Bydgostia) osiągnęli czas 6.15,39 i przegrali tylko z francuskim duetem Hugo Boucheron – Matthieu Androdias (6.12,79). Trzecie miejsce zajęli Szwajcarzy Barnabe Delarze i Romane Roeoesli (6.17,81).

To dobry prognostyk przed zbliżającymi się Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio (23 lipca - 8 sierpnia 2021). Ziętarski ma już zapewniony udział w imprezie.

Bardzo cenne zwycięstwo w weekend odnotowali też piłkarze Pomorzanina Toruń. Na własnym boisku pokonali Gryf Wejherowo 2:0 i dzięki temu są tuż nad strefą spadkową w III lidze.