Tylko Matsumoto się postawił. Francja nie była gościnna. Piąta porażka w elitarnej Lidze Mistrzów

11:21, 07.12.2015 Michał Malinowski
Skomentuj Marcos Freitas nie dał szans Konradowi Kulpie i Cazu Matsumoto      Fot. M. Malinowski Marcos Freitas nie dał szans Konradowi Kulpie i Cazu Matsumoto Fot. M. Malinowski

Tenisiści stołowi Energi Manekina nie sprostali AS Pontoise Cergy w meczu 5. kolejki Ligi Mistrzów. Torunianie przegrali 3:1, notując piątą porażkę w tych elitarnych rozgrywkach.

Konrad Kulpa w pierwszym meczu mierzył się z aktualnym wicemistrzem Europy w grzej pojedynczej Marcosem Freitasem. Młody torunianin nie miał zbyt wiele do powiedzenia. Portugalczyk dał pokaz swoich umiejętności już w pierwszym secie, wygrywając do czterech. W kolejnych również był górą, oddając Kulpie w sumie 14 „oczek”.

Nadzieję w serca toruńskich kibiców wlał Matsumoto, który dość łatwo pokonał Kristiana Karlssona. Problemy miał tylko w drugiej odsłonie przegranej do 7. W pierwszej, trzeciej i czwartej  Brazylijczyk był zdecydowanie lepszy, triumfując 11:7, 11:7, 11:6

(Fot. M. Malinowski)

Jako trzeci przy stole w barwach Energi pojawił się 37-letni Marcin Marchlewski, dla którego był to debiut w Lidze Mistrzów. Torunianin wygrał pierwszego seta do 8. To było wszystko, na co pozwolił mu Wang Jian Jun, który w kolejnych setach przechylał szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

W czwartym i jak się później okazało ostatnim secie tego spotkania, naprzeciwko siebie stanęli Marcos Freitas i Cazuo Matsumoto. Portugalczyk był w znakomitej formie tego dnia. Cazuo podjął walkę, ale to nie wystarczyło. Przegrał do 6, 4 i 6

Kolejny i zarazem ostatnim mecz Ligi Mistrzów torunianie rozegrają 18 grudnia. Ich rywalem, w Arenie Toruń, będzie Werder Brema.

AS Pontoise Cergy - Energa-Manekin Toruń 3:1

Marcos Freitas - Konrad Kulpa 3:0 (11:4, 11:9, 11:5)

Kristian Karlsson - Cazuo Matsumoto 1:3 (7:11, 11:7, 7:11, 6:11)

Wang Jian Jun - Marcin Machlewski 3:1 (8:11, 11:9, 11:5, 11:7)

Marcos Freitas - Cazuo Matsumoto 3:0 (11:6, 11:4, 11:6)