REKLAMA

Wielkie ściganie po Starówce. Wystartują najlepsze z najlepszych

11:56, 27.05.2017 | MM, Informacja prasowa
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Tomasz Berent

Już 28 maja czołówka kobiecego kolarstwa stanie na starcie Nestlé Fitness Tour de Toruń, będącego jednocześnie piątą eliminacją mistrzostw Polski w kryterium ulicznym.

W samym środku zabytkowej toruńskiej starówki odbędzie się 3. edycja Nestlé Fitness Tour de Toruń, będąca jednocześnie piąta eliminacją mistrzostw Polski w kryterium ulicznym dla kobiet. 

Elita pań oraz juniorki staną na starcie przy Centrum Kultury Dwór Artusa, a następnie przejadą ulicami Szeroką, Mostową, Bulwarem Filadejskim, Flisacza i Ducha Świętego. Na rundzie o długości 1500 metrów odcinki asfaltowe łączą się z brukowymi i to właśnie na bruku została umiejscowiona meta. Wyścig pań rozegra się na łącznym dystansie 37,5- kilometra, a zawodniczki co okrążenie będą rywalizować o punkty, które zadecydują o końcowym zwycięstwie.

Organizatorzy postarali się, aby trasa była widowiskowa, ale przede wszystkim odpowiednia dla kolejnej eliminacji mistrzostw Polski. Karolina Perekitko,  zawodniczka TKK Pacific Nestlé Fitness Team będzie jedną z tych kolarek, która będzie chciała sprawić niespodziankę przed własną publicznością. Co sądzi na temat trasy?

- Osobiście uważam, że kryterium w Toruniu jest przeznaczone dla zawodniczek potrafiących ścigać się na ciężkich trasach – przyznaje Karolina Perekitko. - Konfiguracja trasy nie jest wymagająca technicznie, ale bruk który znajduje się na większej części rundy może spowodować sporą selekcję w peletonie. Nestlé Fitness Tour de Toruń charakteryzuje się tym, że prowadzi w samym sercu miasta, więc mam nadzieję, że nie zabraknie kibiców, a nawet będzie ich jeszcze więcej niż w ubiegłym roku. Wsparcie kibiców jest dla całej naszej drużyny bardzo motywujące, szczególnie że startujemy „u siebie” i z pewnością pomoże nam powalczyć o jak najlepsze lokaty. Ja na pewno stanę na starcie i zrobię wszystko co w mojej mocy, aby pojechać jak najlepszy wyścig.

Leszek Szyszkowski, dyrektor wyścigu, również nie kryje swojego zadowolenia z organizacji trzeciej już edycji tych prestiżowych zawodów. 

- Organizując Nestlé Fitness Tour de Toruń wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniu fanów kolarstwa z Torunia i regionu. Wyścig to dobra okazja do zaprezentowania się na żywo naszym kibicom, sponsorom i instytucjom wspierającym – mówi Leszek Szyszkowski, dyrektor sportowy TKK Pacific. - Kryterium uliczne zaliczane do mistrzostw Polski pań, to jedna z najciekawszych i najbardziej widowiskowych form kolarstwa szosowego. Cieszę, się że zespół TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team może walczyć przed własną publicznością.

Wyścig rozpocznie się o 16:00, jednak zanim to nastąpi, zostanie otwarte miasteczko kolarskie, gdzie można obserwować przygotowania zespołów do startu, pracę mechaników, obsługi, porozmawiać z zawodniczkami. Ponadto organizatorzy gorąco zachęcają do przybycia rodziny z dziećmi, dla których zostaną przygotowane dodatkowe atrakcje, między innymi wyścigi na trenażerach z symulatorami tras.

 

(MM, Informacja prasowa)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone | 2017