Zamknij

Toruń: to ostatni dzwonek. Chodzi o spore pieniądze!

15:17, 29.11.2021 | ddtorun.pl
Skomentuj fot. depositphotos/zdjęcie ilustracyjne
REKLAMA

Toruń: to ostatni dzwonek. Chodzi o spore pieniądze! 

30 listopada mija termin na złożenie wniosku o świadczenie 300 plus z programu „Dobry Start”. Wnioski można złożyć wyłącznie elektronicznie przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS, bankowość elektroniczną lub portal [email protected] Świadczenie z programu jest wypłacane wyłącznie na rachunek bankowy.

Większość rodziców złożyła już wniosek o świadczenie 300 plus i otrzymała pieniądze na konto. W województwie kujawsko-pomorskim bydgoski i toruński oddział ZUS wypłacił 233,5 tys. świadczeń na łączną kwotę 70 mln zł. W całym kraju w ramach programu "Dobry Start" wypłacono blisko 1,3 mld zł na 4,3 mln dzieci – informuje Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

Weryfikacja wniosków oraz wypłata świadczenia odbywa się niemal w 100 proc. automatycznie. Pozwoliło to na odciążenie pracowników. Wnioski, które wymagają dodatkowych wyjaśnień, realizowane są wyłącznie przez pracowników Centrum Obsługi Świadczeń dla Rodzin, które funkcjonuje w Oddziale ZUS w Białymstoku –wyjaśnia rzeczniczka.

Świadczenie z programu "Dobry Start" przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24 lat w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami. Jeśli ktoś, nie złożył jeszcze wniosku o wyprawkę szkolną, ma na to czas tylko do 30 listopada. Po tej dacie wniosek będzie można złożyć tylko w sytuacji, gdy dziecko powyżej 20. roku życia uzyska orzeczenie o niepełnosprawności po 30 listopada – przypomina Krystyna Michałek.

Każda osoba, która złoży wniosek o świadczenie z programu „Dobry Start” (także przez bankowość elektroniczną lub portal [email protected]), znajdzie wszystkie informacje na temat tego wniosku i jego obsługi na portalu PUE ZUS.

[ALERT]1638195374360[/ALERT]

 

(ddtorun.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%