Zamknij

Idealny hotel w górach - czyli jaki?

00:00, 11.09.2019 artykuł sponsorowany
Skomentuj

Polskie góry są atrakcyjne przez cały rok, ale najwięcej turystów odwiedza je latem. Także wyprawy wczesną jesienią mają ogromny urok. Każdy właściciel hotelu czy pensjonatu cieszy się na ten stan rzeczy, ale pozostaje jeszcze kwestia zachęcenia gości do wybrania właśnie tego, a nie innego noclegu. Jak to zrobić?

Co trzeci Polak spędza urlop w kraju – tak wynika z badania zleconego przez Diners Club Polska (źródło: https://strefabiznesu.pl/wakacje-2019-w-tym-roku-zdecydowanie-mniej-polakow-stac-na-spedzenie-wakacji-poza-domem/ar/c3-14166407). Do najpopularniejszych rejonów w tym sezonie należy polskie wybrzeże, a zaraz za nim plasują się góry, zwłaszcza Tatry. Czego obecnie oczekują goście od górskich hoteli i pensjonatów? Specyficznego klimatu, ciepła i wygody oraz oczywiście bliskości szlaków. Ale nie tylko…

Komfort przede wszystkim

Warto zadbać o każdy szczegół pokoi i apartamentów przygotowanych dla gości. Świeża pościel, najlepiej antyalergiczna, przygotowane ręczniki, przybory higieniczne i podstawowe kosmetyki, czajnik, wygodne umeblowanie (zwłaszcza łóżka, na których goście będą wypoczywali po wyprawach), stoliki i lampki nocne, telewizor z dużym wyborem kanałów… Wszystko to fotografujemy i pozwalamy obejrzeć potencjalnym gościom na naszej stronie. Pokażmy się z jak najlepszej strony – jako hotel, który dba o codzienny komfort klienta.

Dodatkowe atrakcje

Pogoda w górach bywa kapryśna i nie zawsze jest odpowiednia na dalekie wyprawy. Odpowiednio ubranym turystom, przede wszystkim zaopatrzonym we właściwe buty, deszcz nie będzie przeszkadzał w zdobywaniu wielu szlaków. Jednak mało kto wyruszy na szczyt, gdy zacina deszcz, a jeśli zanosi się na burzę – to wyruszać się w drogę wręcz nie powinno. Jak wówczas poradzić sobie z nudą w czterech ścianach? Zaoferujmy naszym gościom dodatkowe atrakcje na deszczowe dni, ale także na lżejsze popołudnia bez dalekich wycieczek. Zawsze mile widziany jest basen, a także SPA, sauna czy siłownia. Rodziny z dziećmi docenią także sale zabaw i obecność opiekunki bądź animatorów, którzy urozmaicą najmłodszym czas, a jednocześnie dadzą nieco wytchnienia rodzicom.

Nie zapomnijmy, że w górach atrakcją jest także miejscowa kuchnia. Zadbajmy o obecność dań regionalnych. Tradycyjna pieczeń barania czy jagnięcia, moskole, hałuszki, zupa grzybowa, kwaśnica, a na deser tatrzańskie odświętne specjały i beskidzkie krepliki – goście to docenią.

Różne metody płatności

Im większa pula metod płatności, tym sprawniej przebiega proces rezerwacji i tym więcej gości na taką rezerwację się decyduje. Nie rezygnujmy z tradycyjnych przelewów, ale udostępnijmy też możliwość płacenia kartą i przelewami online. Równie ważny jest wachlarz metod dokonywania rezerwacji. Wiele osób rezerwuje dziś noclegi przy użyciu portali internetowych, ale nie brakuje chętnych na rezerwacje telefoniczne i mailowe. W takich przypadkach warto zadbać o to, by hotel dysponował opcją płatności MO/TO, dzięki której można dokonać preautoryzacji na karcie klienta bez fizycznego jej użycia . Wystarczą dane przekazane telefonicznie bądź drogą mailową. Środki zostaną zablokowane na rzecz przyszłej płatności. Taką usługę oferuje Pep.pl – spółka Polskie ePłatności.

Dostęp do Internetu

Dostęp do Internetu należy obecnie do hotelowych standardów i coraz częściej usługa ta jest wliczona w cenę pobytu. Pamiętajmy jednak, aby była ona odpowiednio wysokiej jakości. Sieć Wi-Fi powinna pokrywać zasięgiem każdy pokój, a prędkość łącza musi być wysoka, aby każdy z gości mógł porusza się po stronach bez oczekiwania na długie ładowanie się.

Akcenty regionalne i wykwalifikowana pomoc

Miło, gdy hotel w górach jest faktycznie częścią gór, a nie budynkiem, który architektonicznie zupełnie nie pasuje do otoczenia. Zadbajmy zatem o wystrój zarówno części wspólnych, jak i pokoi, aby nie brakowało w nich góralskiego klimatu, akcentów folklorystycznych. To ważne i miłe dla oka turysty podkreślenie naszej regionalności. Nie zastąpi jednak innego ważnego aspektu – wiedzy o górach, szlakach, dolinach wartych polecenia i miejscowych atrakcjach. Warto uzupełnić tę wiedzę, by umieć doradzić, ile czasu potrzeba na dotarcie do wybranego miejsca, jak trudne są podejścia pod poszczególne szczyty, gdzie naprawdę warto pójść, choćby nie było to najczęściej wybierane miejsce… Rady miejscowych są dla turysty bardzo cenne!

Regionalność, tradycja, klimat… i nowoczesność. Te wszystkie cechy sprawią, że położony w górach hotel jest atrakcyjny dla turystów.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%