Już wkrótce ulicami Torunia przejdzie marsz milczenia ku pamięci Klaudii K., brutalnie zamordowanej w Parku Glazja. Organizatorzy potwierdzili, że zgromadzenie zostało oficjalnie zatwierdzone i odbędzie się legalnie.
[ALERT]1751362457186[/ALERT]
Brutalna napaść na 24-latkę wstrząsnęła całym miastem. Klaudia, wracająca z nocnej zmiany, została zaatakowana przez 19-letniego obywatela Wenezueli. Mężczyzna był nietrzeźwy, zadał jej kilkanaście ciosów ostrym narzędziem. Po ponad dwóch tygodniach walki o życie, 27 czerwca kobieta zmarła w szpitalu.
W poniedziałek (30 czerwca) informację o śmierci Klaudii potwierdziła Prokuratura Okręgowa w Toruniu.
[ZT]68869[/ZT]
– W piątek 27 czerwca ze szpitala napłynęły tragiczne informacje. Klaudia K. zmarła. Mogę potwierdzić tę informację. Młoda kobieta nie żyje. Prokuratura będzie teraz wykonywać dalsze czynności, bowiem okoliczności tej sprawy się zmieniły
– przekazał w rozmowie z TVP rzecznik prokuratury Andrzej Kukawski.
Marsz milczenia został zaplanowany na niedzielę, 6 lipca. Rozpocznie się o godz. 15:00 na toruńskim Starym Rynku. Trasa poprowadzi ulicami Szeroką, Królowej Jadwigi, przez Plac Świętej Katarzyny i Dobrzyńską. Zakończenie zaplanowano około 16:30 w Parku Glazja – miejscu tragedii.
– Oficjalnie potwierdzam, że Marsz Milczenia przejdzie ulicami naszego miasta legalnie. Idziemy ponad podziałami, bez barw politycznych, w milczeniu z poszanowaniem Klaudii oraz jej bliskich
– poinformował organizator marszu Przemysław J. Binkowski.
Do udziału w wydarzeniu zachęca również drugi organizator, Przemysław Deczyński.
– Zachęcamy wszystkich uczestników Marszu o zabranie ze sobą białej róży – symbolu czystości i niewinności, jako formy uczczenia pamięci ś.p. Klaudii. Niech morze białych róż zaleje Glazję
– apeluje Deczyński.
19-letni Wenezuelczyk został zatrzymany tuż po ataku. Odmówił składania wyjaśnień. Policja zabezpieczyła monitoring, przesłuchała świadków, prokuratura zleciła ekspertyzy. Po śmierci kobiety zarzut usiłowania zabójstwa zostanie najprawdopodobniej zmieniony na dokonanie zabójstwa. Sprawcy grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddtorun.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Chwile grozy nad jeziorem
Brawo jeetes prawdziwym bohaterem 👍
Henias
21:41, 2025-07-01
Znamy personalia podpalacza z Rubinkowa
Porażająca głupota nie boli, ale nazywa się "redakcja" ddtoruń i objawia się konfabulacjaimi głoszonymi publicznie. Dym z tych opon przemieścił się w kierunku poza Toruń i nie objął żadnego teranu zamieszkanego...i nikomu ani niczemu nie zagroził.
bolek
14:40, 2025-07-01
Największa atrakcja Ciechocinka zamknięta. Wydano komun
Upały 35 stopni i akurat fontanna zamknięta. Nie można było przesunąć terminu, by w największe upały chłodziła kuracjuszy?
niki
14:04, 2025-07-01
Region! | 25-latek zabił bezdomnego? Zginął
Morderca to wyborca Mencena, Brauna czy PiS? Posiadanie broni przez psycholi to ich program wyborczy przecież. Egzekucja biednego człowieka. 😡
otwock
14:01, 2025-07-01
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz