Zamknij
Ważne

2603 kolizje i wypadki, w których zginęły dwie osoby. Tam w Toruniu jest najgorzej

18:00, 05.09.2023
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Daniel Wiśniewski Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Daniel Wiśniewski

Na tysiąc mieszkańców Torunia przypada 13,3 zdarzenia drogowego. W Grudziądzu, Inowrocławiu i Bydgoszczy jest jednak dużo gorzej.

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Ranking przygotowali eksperci Rankomat.pl. Wzięli pod lupę 84 miasta, gdzie porównali ile kolizji oraz wypadków przypadło w nich na 1000 mieszkańców. Wyniki tego zastawienia mają wpływ m.in. na wysokości składki OC.

- Do najważniejszych czynników branych pod uwagę przez ubezpieczyciela podczas wyceny składki OC należą dane właściciela pojazdu (głównie jego wiek i historia ubezpieczenia) oraz samego pojazdu. Na maksymalne zniżki mogą liczyć przede wszystkim bezszkodowi kierowcy w średnim wieku. Firmy ubezpieczeniowe uwzględniają wprawdzie informacje dotyczące kolizji i wypadków, sieci dróg czy natężenia ruchu w danym mieście (regionie), by na tej podstawie ocenić ryzyko wystąpienia szkody, ale zazwyczaj statystyka ma mniejsze znaczenie niż indywidualne dane klienta

- wyjaśnia Stefania Stuglik, ekspertka ds. ubezpieczeń komunikacyjnych Rankomat.pl.

Jak wypadł Toruń?

Niestety niezbyt dobrze. Miasto zajęło 31. miejsce. W sumie w 2022 roku doszło w Toruniu do 2603 kolizji i wypadków. 2 osoby zginęły, a 42 zostały ranne. 

- Kierowcy w Toruniu spowodowali najwięcej kolizji i wypadków w wyniku niezachowania bezpiecznej odległości – takich zdarzeń było 575 (22,1% wszystkich zdarzeń w tym mieście). Najbardziej niebezpiecznym punktem Torunia okazała się ulica Szosa Lubicka (199 kolizji i wypadków) - czytamy w zestawieniu.

W porównaniu do innych miast kujawsko-pomorskiego miasto nie wypada jednak aż tak źle. Wyższy współczynnik wypadków i kolizji na 1000 mieszkańców odnotowano choćby w Bydgoszczy, Grudziądzu, Inowrocławiu, a mniejszy we Włocławku.

Zobacz także:

(D.W./Rankomat)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

użytkownikużytkownik

0 0

Urzędnik wyłączył światła, przechodnie podświetlali sobie drogę telefonami, a kierowcy w ciemną noc podziwiali gwiazdy. Tyle wypadków świadczy o braku skupienia i głupocie ludzi.

10:49, 06.09.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddtorun.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

Kolejna zmiana na newralgicznym skrzyżowaniu

Kak wskazuje praktyka polskim kierowcom nie przeszkadzają nawet najlepiej zaprojektowane i zbudowane drogi i skrzyżowania w tym, żeby powodować wypadki. To nie skrzyżowania są newralgiczne, tylko kierowcy.

też kierowca

17:53, 2025-07-04

Strach w toruńskiej gastronomii. Nigdy nie było tak źle

co za dziadowski dziennikarstwo - byle łeb popełnia wysryw na platformie dla atencjuszy- kretynów, a już szmatławe ddt wtóruje mu w trzepaniu kuca

zamknąć was!

16:35, 2025-07-04

Strach w toruńskiej gastronomii. Nigdy nie było tak źle

W Polsce coraz częściej można odnieść wrażenie, że osoby o innym kolorze skóry traktowane są z góry jako zagrożenie, zanim jeszcze cokolwiek zrobią. Stereotypy i uprzedzenia wciąż mają się dobrze, a narracja oparta na strachu często zastępuje rozsądek i empatię. Tymczasem, gdy sprawcą przestępstwa jest etniczny Polak, zwłaszcza jeśli nie wpisuje się w medialny obraz „innego”, sytuacja bywa traktowana znacznie łagodniej — zarówno przez opinię publiczną, jak i niekiedy przez organy ścigania czy media. W takich przypadkach szybko pojawia się próba usprawiedliwiania: że to był „wypadek”, że „nie chciał”, że „był pod wpływem emocji”. Warto postawić pytania, które nie dają spokoju: Ile warte było życie Klaudii, brutalnie odebrane bez żadnego powodu? Jak wyceniono życie małżeństwa, które zostało potrącone na przejściu dla pieszych w Nowy Rok przez taksówkarza kilka lat temu? Czy ich tragedie były nagłaśniane i traktowane z równym oburzeniem, jak te, w których sprawcą jest osoba o innym pochodzeniu? Dopóki nie zaczniemy traktować wszystkich obywateli — bez względu na kolor skóry, pochodzenie czy wyznanie — z równą miarą, nie możemy mówić o sprawiedliwości. Każde życie ma taką samą wartość. Tolerowanie przemocy w jednej grupie i demonizowanie innej prowadzi tylko do pogłębiania podziałów i niesprawiedliwości społecznej.

Obserwator

16:13, 2025-07-04

Toruń | Co się działo w pod komendą policji?

Wow k.......wow

AskaTorunKujPom

14:58, 2025-07-04

0%