Zamknij
REKLAMA

Teraz będzie już po nowemu. Tym razem chodzi o toruńskie zabytki

Daniel Wiśniewski Daniel Wiśniewski 06.00, 24.11.2022 .
Skomentuj Archiwum DDToruń Fot. Daniel Wiśniewski
REKLAMA

Radni ustalili nowe zasady przyznawania dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy toruńskich zabytkach. Co się zmieniło?

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Decyzję podjęto w czwartek (17 listopada) podczas sesji Rady Miasta Torunia. Poprzednia uchwała w tej sprawie obowiązywała od października 2018 roku. Czas było ją zmienić.

- Powodem do wprowadzenia zmian są głównie problemy z zachowaniem dotychczasowego terminu. Biuro Miejskiego Konserwatora Zabytków realizuje coraz większą liczbę zadań. Bardzo często rozliczenie dotacji na rok bieżący nakłada się z rozpatrywaniem wniosków na rok następny. Biuro ma obowiązek wezwania do uzupełnienia wniosków w terminie 7 dni, a – jak pokazuje życie – przesyłki zawierające wezwania wielokrotnie nie są odbierane przez adresatów lub są odbierane z opóźnieniem

- czytamy w miejskim newsletterze.

Zmiany dotyczą więc przede wszystkim wydłużenia terminu rozpatrywania wniosków przez komisję. Wcześniej prezydent Torunia miał 60 dni na przedstawienie Radzie Miasta oceny wniosków w formie uchwały. Teraz będzie miał na to 30 dni więcej.

Sporo zmian

Ja informuje toruński magistrat, w załączniku do uchwały informującej o przyznanych dotacjach, zostanie podany od teraz stosunek procentowy każdej z przyznanych dotacji do kosztów całkowitych dotowanych zadań.

- W przypadku zmniejszenia zakresu prac realizowanych przez beneficjentów, otrzymają oni dofinansowanie tylko, gdy zachowany zostanie udział procentowy środków gminnych w stosunku do kosztów całkowitych zadania - dodają urzędnicy.

Beneficjenci będą musieli też podjąć decyzję o przyjęciu dotacji w ciągu 14 dni od chwili otrzymania projektu umowy.

 

Zobacz także:

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%