Zamknij

Za nami WAŻNA, miejska sesja. Temat? Budżet Torunia na 2023 rok

 18:00, 17.11.2022
Skomentuj fot. Adam Jóźwiak fot. Adam Jóźwiak

Za nam kolejna - 48. już sesja Rady Miasta Torunia. Działo się na niej dużo m. in. w sprawach budżetu miasta, ale nie zabrakło też innych wydarzeń. 

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Pierwsze czytanie projektu budżetu miasta na 2023 rok było głównym tematem 48. sesji Rady Miasta Torunia. 

Przypomnijmy, że w środowe popołudnie 15 listopada podpisy prezydenta Michała Zaleskiego  i skarbniczki Anety Pietrzak pod projektem budżetu Torunia na rok 2023 zwieńczyły wielomiesięczne prace nad najważniejszym dokumentem finansowym miasta. Następnie został on przekazany drogą elektroniczną do organu nadzorującego czyli Regionalnej Izby Obrachunkowej, a w czwartek trafił pod obrady Rady Miasta Torunia.

Budżet na przyszły rok

Główne założenia planu budżetu Torunia na rok 2023 to:

  • Dochody ogółem - 1.409.700.000 zł
  • Wydatki ogółem - 1.549.700.000 zł

- w tym wydatki majątkowe (inwestycje) - 328.770.000 zł

  • Deficyt 140.000.000 zł

W pakiecie tematów finansowych, które na czwartkowej sesji omawiali radni, było też rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie emisji obligacji Gminy Miasta Toruń w roku 2022 oraz zasad ich zbywania, nabywania i wykupu, a także projektu uchwały w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej miasta Torunia na lata 2023-2050.

[FOTORELACJA]8309[/FOTORELACJA]

Ważna decyzja radnego

Podczas sesji radni (do tej pory PiS) Karol Maria Wojtasik poinformował, że będzie radnym niezrzeszonym. 

[ZT]42087[/ZT]

Radni zadecydowali też w sprawie nadania nazwy placowi: plac Zofii i Karola Górskich, a także przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla osiedli Podgórz (tereny w rejonie ulic: Poznańskiej, Parkowej oraz Okólnej w Toruniu) oraz Grębocin nad Strugą (dla obszaru położonego przy ulicy Działowej).

Radni debatowali też nad wysokością stawek podatku od środków transportowych oraz stawek za zajęcie 1 m kw. pasa drogowego dla dróg publicznych w mieście. Pochylili się też nad Programem współpracy Gminy Miasta Toruń z organizacjami pozarządowymi w 2023 r. Pod obrady trafił też kilka uchwał dotyczących sprzedaży lub nabycia przez miasto nieruchomości na terenie Torunia.

 

Zobacz także:

 

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(4)

EkspertEkspert

12 2

Za czyje pieniądze została sporządzona ekspertyza na temat pawilonów, których budowa kosztuje miasto kilka mionów złotych a które zasłaniają średniowieczne mury i zabudowę miasta.
Kto zdecydował o budowie dwóch pawilonów w osiach ulic żeglarskiej i łaziennej mając w projekcie pawilony w okolicach mostu kolejowego.
Jakie konsekwencje poniosła osoba lub osoby które zdecydowały o budowie dwóch pawilonów które zasłaniają średniowieczne mury miejskie jak i wloty ulic starego miasta.
Kto zapłaci za zmiany projektu które zaproponował profesor w swojej ekspertyzie.
Ile będą kosztowały zmiany projektu.
Kto ponosi odpowiedzialność za to ze trzeba zmieniać projekt i rozbierać to co zostało już wykonane.

19:02, 17.11.2022
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

marasmaras

9 2

Czy urzędnicy którzy zdecydowali o budowie pawilonów za kilka Milonów złotych, które zasłaniają widok na średniowieczne mury i zabudowę, na temat których to pawilonów została sporządzona ekspertyza za publiczne pieniądze, tysiące złotych, która to ekspertyza wskazuje ze trzeba rozebrać już wykonane elementy pawilonów, które budowane są z publicznych pieniędzy, czy ci sami urzędnicy będą budować i nadzorować i wydawać publiczne pieniądze na centrum filmowe?

20:50, 17.11.2022
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

czytaj Polakuczytaj Polaku

2 0

Ważny to jest ten wywiad, https://www.lucidemic.com/

07:37, 18.11.2022
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

:):)

0 1

Foliarze to nie polacy.

22:33, 18.11.2022

Kazimierz Kazimierz

5 0

W budżecie Torunia trzeba uwzględnić rozbiórkę szkieletów na Bulwarach!!!

12:34, 18.11.2022
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OSTATNIE KOMENTARZE

Toruń: Opłata za śmieci pójdzie w górę

Przestań gulesky ze swymi bezradnymi kundlami szastać naszymi pieniędzmi. Po prostu nie rozdawaj koorvom bandery wszystkiego za darmo i nie sponsoruj ich pobytu w Polsce czarnej dziczy to na wszystko ci wystarczy śmieciu nie bany

Dimitrov

22:05, 2025-07-18

Toruń: Opłata za śmieci pójdzie w górę

Gulewski zmienił zarzad MPO NA dwoje nieudaczniko

Ttttrrrr

18:38, 2025-07-18

Kujawsko-pomorskie: 240 mln zł na ochronę ludności

Po co nam schrony? Może zróbmy tak, jak kiedyś zrobił to król Stanisław August Poniatowski — poprosił carycę Katarzynę II o pomoc, licząc naiwnie, że obce wsparcie zapewni Polsce stabilność i rozwój. W zamian dostaliśmy rozbiory. W 1772 roku nasz kraj został podzielony między sąsiadów, a marzenie o suwerenności prysło na dziesięciolecia. Dziś historia zatacza niepokojące koło, choć w innej formie. Bo teraz też mamy dwie Polski. Jedna stoi po stronie Jarka, druga po stronie Donalda. Dwie bańki informacyjne, dwa kompletnie różne obrazy rzeczywistości. Jedni widzą zdradę i upadek, drudzy widzą odnowę i nadzieję — i odwrotnie. A pośrodku? Pośrodku ludzie, którzy chcieliby po prostu normalnie żyć, ale coraz częściej czują się jak obywatele kraju bez wspólnej tożsamości. Polak Polakowi pluje w twarz, sąsiad sąsiadowi gotów rzucić kamieniem. Zamiast wspólnoty — pogarda. Zamiast dialogu — krzyk. I to wszystko pod przykrywką wielkich słów o wolności, patriotyzmie czy moralności. A może rzeczywiście poprośmy o pomoc Władimira? Przynajmniej ktoś by raz na zawsze skończył z tym podziałem… Oczywiście, to czarny żart, ale jak inaczej komentować rzeczywistość, w której brakuje już nawet podstawowej uczciwości? Bo jak mamy wierzyć w demokrację, kiedy państwo nie potrafi poprawnie policzyć głosów dwóch kandydatów w wyborach? Gdzie tu uczciwość? Gdzie transparentność, skoro nawet wybory — fundament wolności — stają się widowiskiem pełnym niejasności, niedopowiedzeń i wątpliwości? A schrony? Po co mi one? Ja siebie nie widzę na froncie. Za jaką Polskę miałbym walczyć? Za kraj, w którym zamiast odpowiedzialności mamy bezkarność, a polityczne układy decydują o tym, kto zarabia miliony? Gdzie instruktor narciarski zostaje milionerem od maseczek, a zwykły obywatel ledwo wiąże koniec z końcem? Trudno w takim kraju o dumę. Jeszcze trudniej — o nadzieję.

Obserwator

18:32, 2025-07-18

Kujawsko-pomorskie: 240 mln zł na ochronę ludności

Schrony dla ludności cywilnej to powinny być budowane od momentu jak zaczęła się wojna w 2022 a nie dopiero teraz. Ale lepiej późno niż wcale, zamiast kupować drogi amerykański sprzęt lepiej niech remontują stare zapuszczone jeszcze z czasów PRL schrony

alexis

16:03, 2025-07-18

0%