Zamknij
REKLAMA

Orliki w Toruniu będą JESZCZE DROŻSZE? MOSiR chce opłat nawet za...

Daniel Wiśniewski Daniel Wiśniewski 18.00, 05.10.2022 . Aktualizacja: 15.01, 07.10.2022
Skomentuj Archiwum DDToruń Tomasz Berent
REKLAMA

Od października "mosirowskie" orliki są płatne., a ich użytkownicy muszą pokrywać koszty oświetlenia. Okazuje się jednak, że w planach jest wprowadzenie kolejnych opłat. Za co konkretnie?

Do tej pory w Toruniu wszystkie orliki były bezpłatne. Można było na nich grać zarówno w ramach treningów piłkarskich organizowanych przez kluby sportowe, jak i indywidualnie, zbierając swoje składy. 

[ZT]41001[/ZT]

Mogą, więc "kasują"

Od tego roku samorządy mogą jednak pobierać opłaty za korzystanie z boisk wybudowanych w ramach programu unijnego i wiele z nich się na to decyduje. Na liście znalazł się m.in. Toruń, o czym informowaliśmy już pod koniec września. Temat podchwycił wtedy Dzień Dobry TVN.

- Względem wszystkich szkółek, klubów, grup zorganizowanych zwracamy się z prośbą o wcześniejszą rezerwację terminu korzystania z wybranego obiektu orlik oraz uiszczenie opłaty z wyprzedzeniem w dziale księgowości na ul. Bema 23/29. Następnie z potwierdzeniem wpłaty można udać się w zarezerwowanym czasie na wybrany orlik

- podawał 28 września MOSiR. 

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji informował wtedy, że opłata będzie pobierana codziennie, przez trzy godziny funkcjonowania orlików, czyli wtedy, gdy występuje konieczność włączania oświetlenia.

Nowe pomysły i kolejne opłaty?

To nie jest wykluczone. Takie informacje pojawiły się bowiem w poniedziałek (3 października) podczas spotkania przedstawicieli miasta i szkółek sportowych. Urzędnicy poinformowali wtedy, że opłaty będą co prawda mniejsze (20 złotych zamiast 30), ale być może dojdą jeszcze inne koszty. Mówi się 50 złotych za wynajęcie boiska i 10 złotych za szatnię.

Początkowo MOSiR podawał, że opłaty zostaną wprowadzone 1 października. Data uległa zmianie. Orliki będą płatne, ale z tygodniowym opóźnieniem.

Jak ustaliliśmy, korzystanie z boisk do godz. 17, w niedziele i święta ma pozostać darmowe.

 

Zobacz także:

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (8)

HutrrHutrr

14 0

Toruń miastem sportu buahahaha 19:21, 05.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ToruniakToruniak

9 0

Toruń Miastem Wszelkich Opłat 20:37, 05.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


JaczkowskiJaczkowski

8 3

Jeśliby te wszystkie orliki kiedy kolwiek byłyby serwisowane, konserwowane i naprawiane to jeszcze moze i mialoby to sens. A tak to jest zwykle złodziejstwo. Wiec ja widze to tak. Albo przestaniesz Zalewski płacić ojcu diabłu danine na jego watpliwe dzieła pustej wiecznie kieszeni. I przetransferujwsz wydatki stamtąd. Albo sie ludzie wku. i nie bedzie żadnych orlikow bo ludziska zwyczajnie je rozp... ą tak że nie bedzie mozna z nich korzystać. Bo tak zawsze jest. Jak nie bedzie dla nas to ukraince napewno moe zagraja tam. Tak to widzę 07:27, 06.10.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Ania 36Ania 36

0 1

Jesteś zwykłym ruskim trolem który robi to za kasę czy po prostu robisz to z czystej głup..ty? 21:42, 07.10.2022


Torunianin Torunianin

7 0

To trzeba będzie wrócić jak kiedyś do zabaw łącznie z piłką na podwórka albo na łąki ! 08:24, 06.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AlexaAlexa

4 1

Bardzo dobrze a za zarobione pieniążżki trzeba pomóc temu całemu ukraińskiemu napływowemuszmaciastwu żeby mieli u nas lepiej jak u siebie za ruska. Putinowi zrobimy na złość jak pokażemy że potrafimy się zadłużyć na miliardy, ale żeby oni u nas już zostali i ich kobiety które w łóżku jak wiadomo są lepsze od naszych i nie są takie drewniane.. Zaleski tak trzymaj, masz łeb chipie azsie włosy nie trzymają 13:19, 06.10.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Enter sandman Enter sandman

0 1

Następna ruska onuca'. Precz z Polski. 21:43, 07.10.2022


REKLAMA
0%