Zamknij
REKLAMA

Toruń: prowadził pod wpływem narkotyków, miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów

09:24, 20.10.2021 | ddtorun.pl/materiały prasowe
Skomentuj Fot. depositphotos/zdjęcie ilustracyjne
REKLAMA

Toruń: prowadził pod wpływem narkotyków, miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów

Policjanci zatrzymali kierowcę z dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów. Pojazd skierował się w stronę autostrady A1. Policjanci dawali mężczyźnie kolejne sygnały do zatrzymania zarówno dźwiękowe jak i świetlne.  Po wylegitymowaniu i kontroli 31-letniego kierowcy peugota, przyczyna  jego ucieczki stała się jasna. Systemy informatyczne wykazały, że obowiązuje  go dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo tester na narkotyki wykazał u kierowcy wynik pozytywny. Może mu za to wszystko grozić, aż do 5 lat więzienia.

W poniedziałek, około godziny 13:30, patrol z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu pełniący służbę przy trasie S 10 w Brzozie dał sygnał do zatrzymania kierowcy peugota.

Ten jednak nie zareagował na znaki dawane przez policjantów tylko przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg oznakowanym radiowozem. Pojazd skierował się w stronę autostrady A1.

Policjanci dawali mężczyźnie kolejne sygnały do zatrzymania zarówno dźwiękowe jak i świetlne.  Kierowca początkowo nie reagował. W końcu  widząc, że swoją ucieczką nic nie wskóra, zatrzymał pojazd na autostradzie. 

Przy pojeździe policjanci odnaleźli woreczek z białą substancją, który w konsekwencji wykazał cech charakterystyczne dla amfetaminy.  Kierowca oraz podróżujących wraz z nim dwoje  pasażerów zostało zatrzymanych do wyjaśnienia.

Po wylegitymowaniu i kontroli kierowcy przyczyna  jego ucieczki stała się jasna. Systemy informatyczne wykazały, że 31-  latka obowiązuje dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo tester na narkotyki  wykazał u kierowcy  wynik pozytywny.

W komisariacie podczas przeszukania jednego z pasażerów policjanci odnaleźli papierowe zawiniątko a w nim blisko 5 gramów zielonego suszu. Po przeprowadzeniu wstępnych testów substancja wykazała cech charakterystyczne dla marihuany. Jej właściciel  to 28-letni mieszkaniec Gdyni, który odpowie teraz za posiadanie substancji odurzających. Może mu za to  grozić do 3 lat więzienia.

Kierowca, którym był 31- letni mieszkaniec Bielsko-Białej odpowie za niezatrzymanie się do kontroli, prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyków oraz niestosowanie się do wyroku sądu. Może mu za to wszystko grozić, aż do 5 lat więzienia.

[ALERT]1634714605113[/ALERT]

(ddtorun.pl/materiały prasowe)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

GośćGość

2 0

A co tu robił mieszkaniec Bielska-Białej i Gdyni? Złodzieje na gościnnych występach? 10:24, 20.10.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MkkMkk

0 0

Ćpuny na wycieczce 10:56, 20.10.2021


0%