Zamknij
REKLAMA

Zmiany przy ul. Grudziądzkiej. Co się dzieje na placu budowy?

08:00, 03.06.2020 | ddtorun.pl/materiały prasowe
Skomentuj Fot. Nadesłana
REKLAMA

Zmiany przy ul. Grudziądzkiej. Co się dzieje na placu budowy?

Na początku maja na przebudowywanej ulicy Grudziądzkiej, która stanowi fragment DK nr 91, zmieniono organizację ruchu. Z ruchu została wyłączona jezdnia zachodnia, a dwukierunkowy ruch został przełożony na przebudowaną już jezdnię wschodnią.

Przełożenie ruchu pozwoliło na swobodne prowadzenie prac na jezdni zachodniej. Do tej pory udało się zakończyć prace wodno-kanalizacyjne. Rozpoczęły się prace związane z wykonywaniem konstrukcji jezdni.

Drogowcy wykonują obecnie podbudowę. Równolegle realizowane są roboty branżowe. Po tej samej stronie powstaje ciąg pieszo-rowerowy. Za kilka dni na budowie pojawią się brukarze, którzy będą ustawiali krawężniki.

Przebudowa ulicy Grudziądzkiej to jedna z większych inwestycji realizowanych obecnie w Toruniu.

Dzięki realizowanym pracom, docelowo w miejscu dwóch niezależnych skrzyżowań „nowej Polnej”, Grudziądzkiej i Celniczej powstanie rondo turbinowe.

To pozwoli usprawnić ruch w tym miejscu, poprawi bezpieczeństwo, a także ułatwi wjazd na DK nr 91 i dojazd do Centralnego Cmentarza Komunalnego. W ramach inwestycji zostaną też połączone ciągi rowerowe ulic Grudziądzkiej i Fortecznej. Prace potrwają do września br. i kosztują 7,7 mln zł. 

[ALERT]1591081261661[/ALERT]

(ddtorun.pl/materiały prasowe)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz