Zamknij
REKLAMA

Toruń: nie spodobał mu się kolor dymu. Było 12 inspekcji, żadna nic nie wykazała

16:00, 23.10.2019 | online
Skomentuj
Fot. depositphotos/zdjęcie ilustracyjne
REKLAMA

Toruń: nie spodobał mu się kolor dymu. Było 12 inspekcji, żadna nic nie wykazała

Straż Miejska w Toruniu ustosunkowała się do zarzutów Czytelnika, jakoby w jednej z firm przy ul. Grudziądzkiej spala się niedozwolone odpady. 

Przypomnijmy. Chodzi dokładnie o TEN artykuł. Do sprawy odniósł się Jarosław Paralusz, rzecznik prasowy toruńskiej straży miejskiej. 

- W bieżącym roku toruńska Straż Miejska przeprowadziła ponad 1.200 kontroli palenisk pod katem spalania odpadów oraz nałożyła 216 mandatów karnych za spalanie niedozwolonych materiałów. 12 inspekcji zostało zrealizowanych w obrębie firmy, której komin widnieje na materiale. Żadna z kontroli nie potwierdziła spalania odpadów w przedmiotowej instytucji. W bieżącym miesiącu zostały zrealizowane 2 inspekcje, które ponownie nie wykazały spalania odpadów - wyjaśnia Jarosław Paralusz. 

Jednocześnie dodaje, że gęstość, kolor oraz zapach dymu nie są jednoznacznym wskazaniem, iż w instalacji grzewczej spalane są niedozwolone paliwa lub odpady.

- Nie pozostawiamy jednak żadnego zgłoszenia bez odzewu, ponieważ działania poprawiające czystość powietrza, którym oddychamy na co dzień są dla nas priorytetem. Dlatego też dziękujemy za każdy sygnał o podejrzeniu spalania odpadów. Interwencje można zgłaszać u dyżurnego Straży Miejskiej przez całą dobę, siedem dni w tygodniu, pod bezpłatnym numerem telefonu alarmowego 986 - zaleca rzecznik. 

Czekamy na Wasze sygnały. 

[ALERT]1571818003880[/ALERT]

(online)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

owiskoowisko

3 1

Fajnie,ze sa kontrole itd,ale to sa zgloszenia od tych samych osob lub tez firm.W tym zakladzie gdzie codziennie jest straz miejska niczego nie wykazano ,wiec czas najwyzszy zajac sie monitorowaniem kolejnych domow,firm gdzie pali sie odpadami. 09:16, 24.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz