Zamknij

Znamy termin pogrzebu legendy Festiwalu Wisły. URNA z jego prochami popłynie Wisłą!

Daniel Wiśniewski Daniel Wiśniewski 13.29, 23.09.2022 .
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Depositphotos.com
REKLAMA

Podano datę pogrzebu Tomasza Szczęsnego. Na Wiśle pojawi się kondukt łodzi, a na jednej z nich urna z prochami legendy Festiwalu Wisły.

O śmierci Tomasza Szczęsnego informowaliśmy w czwartek (22 września). Był znawcą Wisły i wręcz żył Wisłą

- Z pietyzmem i dbałością o najdrobniejsze szczegóły przywracał w XXI wieku pradawny fach szkutnika. Jego wiedza dotycząca budowy tradycyjnych wiślanych łodzi na przestrzeni wieków wraz z ikonografią, którą udało mu się zdobyć przez lata poszukiwań, miały zaowocować książką, do której się właśnie przymierzał

- czytamy na facebookowej stronie Festiwalu Wisły.

[ZT]40887[/ZT]

Tomasz Szczęsny zmarł w środę (21 września) nad ranem w swoim domu w Ciechocinku. Od dłuższego czasu zmagał się z ciężką chorobą, ale w ostatnim czasie jego rokowania były coraz lepsze. Nie wziął jednak udziału w ostatniej edycji. Wyszedł ze szpitala po 50 dniach chemioterapii, chwilę po zakończeniu festiwalu.

Podali datę pogrzebu

Na facebookowej stronie Festiwalu Wisły pojawiły się szczegóły dotyczące pochówku. Pogrzeb zaplanowano na sobotę (24 września). Będzie to wyjątkowa uroczystość. 

- Rozpocznie się o godz. 11:00, na ciechocińskiej Przystani nad Wisłą przy ul. Lipnowskiej. W kondukcie łodzi na rzece popłyną prochy Tomasza

- czytamy.

O godz. 13 zaplanowano z kolei mszę świętą w Kolegiacie Świętych Apostołów Piotra i Pawła, po której prochy zmarłego zostaną złożone na cmentarzu parafialnym przy ul. Wołuszewskiej. Po uroczystościach pogrzebowych przyjaciele popularnego "Tosza" spotkają się na Przystani nad Wisłą przy wspólnym ognisku.

 

Zobacz także:

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%