Zamknij
Ważne

"Musimy bardzo się zmobilizować". Ojciec Rydzyk świętował w Bydgoszczy!

 09:30, 11.12.2022
fot. archiwum/Miłosz Zieliński fot. archiwum/Miłosz Zieliński

Ojciec Tadeusz Rydzyk miał kolejną okazję do świętowania. W sobotę (3 grudnia) w Toruniu odbyły się 31. urodziny Radia Maryja, a 9 grudnia duchowny wraz z rodziną Radia Maryja świętował w Bydgoszczy. Były to znacznie skromniejsze uroczystości. 

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Bydgoskie uroczystości

To z bydgoskiej parafii św. Jadwigi Królowej na Wzgórzu Wolności 9 grudnia 1991 roku popłynął w eter sygnał rozgłośni Tadeusza Rydzyka, docierając do całej Bydgoszczy i pobliskich miejscowości.

Mszę poprowadził biskup bydgoski ks. Krzysztof Włodarczyk, ale w swojej homilii nie nawiązał do polityki. Mówił o religijnej roli Radia Maryja i TV Trwam.

Mocne słowa ojca Rydzyka

- Wszyscy kochający Pana Boga, kochający Kościół Jezusa Chrystusa, i ojczyznę naszą, musimy bardzo się zmobilizować, bo wyzwania są potężne - mówił o. Rydzyk. - Św. Maksymilian Kolbe powiedział, że możemy wybudować wiele kościołów, ale będą puste, jak nie będziemy mieli mediów. A to, co mamy, to mamy bardzo mało

 - mówił ojciec Tadeusz Rydzyk

- Fake newsy. To jest problem - mówił dalej Rydzyk. - Pierwszy fake news to diabeł w raju do Ewy powiedział i uwierzyła mu. Fake newsy to jest wielka manipulacja. Widzimy, jak to kłamstwo się rozszerza. Ci, którzy chcą zawładnąć ludźmi, kłamią. Tak doskonale kłamią, że ludzie to przyjmują za prawdę

 - dodał założyciel Radia Maryja

Mniej ważni goście

Przypomnijmy w toruńskich uroczystościach udział wzięli ważni politycy PiS m.in. wicepremier, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin, wicepremier, minister rolnictwa Henryk Kowalczyk, minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek oraz minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

W Bydgoszczy ich zabrakło, ale byli za to  wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, a także posłowie PiS  Ewa Kozanecka, Tomasz Latos i Bartosz Kownacki oraz radni PiS - Bogdan Dzakanowski i Grażyna Szabelska.

Zobacz także:

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%