Zamknij

"Perfidne działanie i nadużycie". Facebook zablokował konto Radia Maryja!

Adam Jóźwiak Adam Jóźwiak 08.00, 03.12.2022 A.J. Aktualizacja: 13.42, 03.12.2022
Skomentuj fot. Daniel Wiśniewski
REKLAMA

W sobotę (3 grudnia) wszystkie oczy będą zwrócone na Toruń i ojca Tadeusza Rydzyka. To za sprawą 31. urodzin Radia Maryja. Do Torunia przyjadą sympatycy rozgłośni z całej Polski, oraz politycy rządzącej partii. Jednak w przededniu tej uroczystości stało się coś zaskakującego. 

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Chodzi o to, że w czwartek wieczorem Facebook zablokował kontro Radia Maryja. Dziennikarze radia nie mogą publikować postów. 

Zdaniem rozgłośni blokowana jest ona za „mówienie prawdy m.in. na temat małżeństwa i rodziny, bronienie dzieci nienarodzonych, a tym samym sprzeciwianie się deprawacji, jakiej dopuszcza się lobby LGBT i proaborcyjne”.

-  To skandaliczne nadużycie pozycji, jaką mają media społecznościowe na całym świecie. Bardzo często dotyczy to facebook’a, który z niewiadomych przyczyn znienacka blokuje w Polsce konta tradycyjnych mediów czy osób o konserwatywnym, prawicowym lub katolickim profilu. Często mam z tym do czynienia w Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Jedyne co możemy zrobić, to publicznie przeciw temu protestować. Po jakimś czasie znienacka udaje się doprowadzić do odblokowania konta

- mówiła dr Jolanta Hajdasz podczas „Aktualności dnia” na antenie Radiu Maryja

Urodziny Radia Maryja

Jak co roku na początku grudnia - tym razem w pierwszą sobotę miesiąca  - sympatycy i wierni, wraz z ojcem Rydzykiem na czele będą dziękować za Radio Maryja i dzieła przy nim powstałe. Imprezę zaplanowano w Arenie Toruńskiej przy ul. Bema.

Jak przekonują organizatorzy, w tym roku każdy znajdzie coś dla siebie. W programie uroczystości nie tylko różaniec i msza, ale też liczne koncerty. Ojciec Tadeusz Rydzyk zachęca też wiernych do skorzystania ze stoisk gastronomicznych, a także zakupu licznych dewocjonaliów. 

Oficjalny program:

12.00 – Medytacja pierwszosobotnia

12.30 – Różaniec ze słuchaczami

12.45 – Koncert w wykonaniu Śpiewającej Rodziny Kaczmarków

13.30 – Koncert w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny

15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego

15.30 – Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. abp. Tadeusza Wojdy, Metropolity Gdańskiego

Ważni goście

Uroczystości rozpoczną się o godzinie 12. Udział w nich zapowiedzieli ważni politycy PiS m.in. wicepremier, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin, wicepremier, minister rolnictwa Henryk Kowalczyk, minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek oraz minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Nie wiadomo jeszcze, czy w Toruniu pojawi się Jarosław Kaczyński. 

 

AKTUALIZACJA 10:30: Facebookowy profil Radia Maryja został odblokowany. "Bezpodstawna blokada, która rozpoczęła się kilkadziesiąt godzin przed uroczystościami 31. rocznicy powstania Rozgłośni, dobiegła końca" - poinformowało na stronie internetowej Radio Maryja.

 

Zobacz także:

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (9)

AllelujaAlleluja

3 9

i ? do Przodu Rodzino Radia Maryja z Ojcem dr Tadeuszem Chlubą Torunia 09:09, 03.12.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

lewaczkalewaczka

1 7

Tak. Popieramy. Amen 09:10, 03.12.2022


CenzuraCenzura

1 8

Tak wygląda demokracja w wydaniu lewactwa. 10:11, 03.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SkomentujSkomentuj

7 2

Fejsbuk zablokowany? To ojciec belzebup używa wynalazków szatana? To chyba już nie ma skrupułów i zahamowań jeśli można kopertkę przygarnąć od babci i od wnuczka?! Zwlaszcza że właściciel fejsbuka to żydnawet chyba zły. Wychodzi na to, że złoty cielec tylko dla.mony żyje. I do wszystkiego jest zdolny moze na iszlam przejdzie jak sie mu bedzie opłacało 10:32, 03.12.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

PolskPolsk

4 2

Przez Facebook też moźna prać mózgi owieczek i żebrać o datki na dostatnie życie ojczulka! 07:51, 04.12.2022


OjciecOjciec

7 2

A klakierzy z Warszawy to chyba za swoje pieniądze jadą i koperty że swoich pensji 10:35, 03.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TaboretTaboret

7 2

Dajcie krzesło! Bo Jarosłava zwanego konus nie widać. Gdzie on gdzie nasz napolełon co sam własną piersiom przed moskalem ojczyzny broni. Ojczyzny pejsowatych 10:35, 03.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Hehehehe Hehehehe

3 4

bronienie dzieci nienarodzonych, a tym samym sprzeciwianie się deprawacji, jakiej dopuszcza się lobby LGBT.......a obrona dzieci już narodzonych przed łapani księży? Największe lobby Lgbt to z tego co widać to wsrod hierarchów KK jest .....wiec hipokryzja tego towarzystwa aż boli 12:25, 03.12.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

:*:*

1 0

Piszesz o nienarodzonych dzieciach, czy też miałeś na myśli martwe płody, dzieci z bezmózgowiem i ofiary gwałtu? Mi zależy, żeby niedoszłe matki nie umierały, nie musiały rodzić martwych dzieci czy wychowywać potomków swoich oprawców, jednocześnie na tym, by ci co mają szczęście urodzić zdrowe dziecko, nie skazywali je na uczestnictwo w pedofilskiej sekcie. 22:38, 09.12.2022


REKLAMA
0%