Bardzo dobrą wiadomość przekazał dziś (wtorek) prezydent Torunia Michał Zaleski. Od jutra do pracy wraca jego pierwszy zastępca Zbigniew Fiderewicz.
Wiceprezydent Zbigniew Fiderewicz odszedł ze stanowiska 24 lutego po ponad 44 latach pracy w administracji publicznej.
Przypomnijmy, Zbigniew Fiderewicz poinformował, że powodem jego decyzji jest stan zdrowia. Jesienią 2020 r. miał zawał, po którym doszedł do siebie i po kilkumiesięcznym odpoczynku powrócił do pracy.
Niestety rok później badania kontrolne wykazały toczący się w organizmie inny proces chorobowy - nowotwór.
Teraz jak wraca o czym poinformował prezydent Michał Zaleski.
Witamy z powrotem na pokładzie
Od jutra wraca do swoich obowiązków pierwszego zastępcy prezydenta Zbigniew Fiderewicz.
Bardzo się cieszę, Zbyszku, że jesteś zdrowy, jak zawsze pełny energii, optymizmu, pomysłów i że zdecydowałeś się na powrót do nas. Widzimy się zatem jutro rano na pierwszym piętrze w urzędzie.
66-letni Zbigniew Fiderewicz to rodowity torunianin, wychował się na osiedlu Bielany. Absolwent Technikum Samochodowego, w 1986 r. uzyskał tytuł mgr administracji na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ukończył też wiele kursów z zakresu zarządzania i administracji, w tym Podyplomowe Studium Samorządu Terytorialnego i Rozwoju Lokalnego na Uniwersytecie Warszawskim w 1993 r.
Jego droga do stanowiska pierwszego zastępcy Prezydenta Miasta Torunia, które w 2002 r. zaproponował mu wybrany wówczas po raz pierwszy prezydent Michał Zaleski, wiodła przez kolejne szczeble pracy zawodowej, począwszy od Przedsiębiorstwa Budownictwa Hydrotechnicznego i Rurociągów Energetycznych ENERGOPOL-6 w Warszawie (1979-1980), Urzędu Wojewódzkiego w Toruniu (1977-1987), aż po Urząd Miasta Torunia, gdzie w latach 1987-2002 był kierownikiem i naczelnikiem Wydziału Zdrowia i Opieki Społecznej (1987-2002), a następnie zastępcą Prezydenta Miasta Torunia (2002-2022).
W Urzędzie Miasta Torunia przepracował do tej pory w sumie 34 lata, 3 miesiące i 15 dni, zarządzając newralgicznymi sferami życia w mieście: opieką zdrowotną, gospodarką komunalną, inwestycjami i remontami, sportem i turystyką, edukacją, ochroną zabytków, środowiskiem i zielenią.
[ALERT]1653996695042[/ALERT]
ośla redakcja15:22, 31.05.2022
>>> Teraz jak wraca o czym poinformował prezydent Michał Zaleski.
niechlujne osły z ddt nie czytają przed wstawieniem?
Zenek17:00, 31.05.2022
Coraz więcej "starych" urzędników wraca do gospodarza. Wrócili: Andrzej Rabuszak- fachowiec od zabezpieczenia imprez w mieście,Władek Mierzchalski z MZD, Może niebawem wróci dyrektor wydziału ochrony środowiska lub wydziału zdrowia
Xxx20:59, 31.05.2022
Ciężko jest oderwać się od koryta i o nim zapomnieć 😁
Ola21:52, 31.05.2022
jak chce wrócić do urzędu to nie na stołek zastępcy a na referenta i za pensje taka obowiazuję na najniższym szczeblu. Nie widziałam na bip wolnego etatu na z-cy Prezydenta. Czas najwyższy pozbyć się tego kolesiostwa !!!!!!!!!!!!!
Lol22:29, 31.05.2022
Koryto czerwone (ruskie onuce) nigdy nie zostawią Torunia w spokoju, wstydu nie mają miasto zadłużone na maksa a oni wiceprezydentów sobie co chwila powołują czy mieszkańcy wreszcie otrzeźwieją
gość08:58, 01.06.2022
Geriatria. Toruń potrzebuje młodych dobrze wykształconych, energicznych urzędników z wizją, a nie kolesi, którzy dzielą się kasą i zwijają Toruń do miasta powiatowego. Nie ma nas na tablicy A1 (Lubicz), wywalili nas nawet z map pogodowych. Działki w Toruniu sprzedawane są pod warsztaty i inne mikrodziałalności lub magazyny bez potrzeb większego zatrudnienia. Szkoda, że nie ma w tym roku wyborów.
młody09:10, 01.06.2022
z całym szacunkiem ale ten pan powinien zwolnić miejsce pracy dla młodych!!! od roku przysługuje mu emerytura
Tomasz 10:10, 01.06.2022
Toruń potrzebuje solidnych i doświadczonych specjalistów b.dobrze że wrócił.
cha cha10:19, 07.06.2022
Na takich stanowiskach pracuje się dożywotnio. Zanim młodzi obejmą takie stanowiska to włosy przyprószy im siwizna no muszą mieć znajomego króliczka.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddtorun.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Toruń: Opłata za śmieci pójdzie w górę
Przestań gulesky ze swymi bezradnymi kundlami szastać naszymi pieniędzmi. Po prostu nie rozdawaj koorvom bandery wszystkiego za darmo i nie sponsoruj ich pobytu w Polsce czarnej dziczy to na wszystko ci wystarczy śmieciu nie bany
Dimitrov
22:05, 2025-07-18
Toruń: Opłata za śmieci pójdzie w górę
Gulewski zmienił zarzad MPO NA dwoje nieudaczniko
Ttttrrrr
18:38, 2025-07-18
Kujawsko-pomorskie: 240 mln zł na ochronę ludności
Po co nam schrony? Może zróbmy tak, jak kiedyś zrobił to król Stanisław August Poniatowski — poprosił carycę Katarzynę II o pomoc, licząc naiwnie, że obce wsparcie zapewni Polsce stabilność i rozwój. W zamian dostaliśmy rozbiory. W 1772 roku nasz kraj został podzielony między sąsiadów, a marzenie o suwerenności prysło na dziesięciolecia. Dziś historia zatacza niepokojące koło, choć w innej formie. Bo teraz też mamy dwie Polski. Jedna stoi po stronie Jarka, druga po stronie Donalda. Dwie bańki informacyjne, dwa kompletnie różne obrazy rzeczywistości. Jedni widzą zdradę i upadek, drudzy widzą odnowę i nadzieję — i odwrotnie. A pośrodku? Pośrodku ludzie, którzy chcieliby po prostu normalnie żyć, ale coraz częściej czują się jak obywatele kraju bez wspólnej tożsamości. Polak Polakowi pluje w twarz, sąsiad sąsiadowi gotów rzucić kamieniem. Zamiast wspólnoty — pogarda. Zamiast dialogu — krzyk. I to wszystko pod przykrywką wielkich słów o wolności, patriotyzmie czy moralności. A może rzeczywiście poprośmy o pomoc Władimira? Przynajmniej ktoś by raz na zawsze skończył z tym podziałem… Oczywiście, to czarny żart, ale jak inaczej komentować rzeczywistość, w której brakuje już nawet podstawowej uczciwości? Bo jak mamy wierzyć w demokrację, kiedy państwo nie potrafi poprawnie policzyć głosów dwóch kandydatów w wyborach? Gdzie tu uczciwość? Gdzie transparentność, skoro nawet wybory — fundament wolności — stają się widowiskiem pełnym niejasności, niedopowiedzeń i wątpliwości? A schrony? Po co mi one? Ja siebie nie widzę na froncie. Za jaką Polskę miałbym walczyć? Za kraj, w którym zamiast odpowiedzialności mamy bezkarność, a polityczne układy decydują o tym, kto zarabia miliony? Gdzie instruktor narciarski zostaje milionerem od maseczek, a zwykły obywatel ledwo wiąże koniec z końcem? Trudno w takim kraju o dumę. Jeszcze trudniej — o nadzieję.
Obserwator
18:32, 2025-07-18
Kujawsko-pomorskie: 240 mln zł na ochronę ludności
Schrony dla ludności cywilnej to powinny być budowane od momentu jak zaczęła się wojna w 2022 a nie dopiero teraz. Ale lepiej późno niż wcale, zamiast kupować drogi amerykański sprzęt lepiej niech remontują stare zapuszczone jeszcze z czasów PRL schrony
alexis
16:03, 2025-07-18
1 0
Oj boli lewactwo, że zwykli mieszkańcy mogą wypowiedzieć się na tym fajnym portalu