Zamknij

W Toruniu zmiennie. Początek chłodny z burzami, ale później duże zmiany

08:30, 20.06.2022 | R.M.
Skomentuj
REKLAMA

Prognoza pogody dla Torunia na najbliższy tydzień – początkowo dość chłodno, później coraz bardziej gorąco…

Poniedziałek i wtorek będą najchłodniejszymi dniami tygodnia (popołudniami 18; 19 st.), do tego w poniedziałek może mocniej popadać i zagrzmieć. We wtorek opadów będzie mniej.

Od środy zacznie napływać coraz cieplejsza masa powietrza (24 st.), ale jeszcze środowy poranek jak i dwa wcześniejsze będzie rześki (9; 10 st.).

- W kolejnych dniach przeważać będzie gorąca masa powietrza i zwłaszcza w piątek oraz sobotę po południu temperatura będzie się zbliżać do 30 st. Noce i poranki będą już cieplejsze (14; 15 st.). W niedzielę prawdopodobnie wkroczy nieznacznie chłodniejsze powietrze, ale nim to nastąpi w sobotę mogą się pojawiać burze

- mówi Rafał Maszewski, synoptyk.

Jak dodaje Maszewski, zwłaszcza we wtorek powieje dość silny i porywisty wiatr, ale w kolejnych dniach nie wliczając burz będzie co najwyżej umiarkowany. Przez większość tygodnia powieje z północnego zachodu, a pod koniec tygodnia z południa.

Ciśnienie atmosferyczne będzie w miarę stabilne na lekko obniżonym poziomie.

Od środy do piątku włącznie pogoda będzie sprzyjać zapyleniu powietrza, czyli dadzą o sobie znać alergeny środowiskowe – najgroźniejszym będzie pyłek intensywnie pylących traw, w mniejszym stopniu pokrzywy i zarodników grzybów pleśniowych z rodzaju Cladosporium i Alternaria.

[PYLKI]1655705603195[/PYLKI]

(R.M.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%