Pogrom na inaugurację. Nesta z przytupem otworzyła nowy sezon w PLH [ZDJĘCIA]

12:44, 05.09.2018 MM Aktualizacja: 15:14, 05.09.2018
Skomentuj Fot. Tomasz Berent Fot. Tomasz Berent

Nesta Mires Toruń pokonała w meczu inauguracyjnym Polskiej Hokej Ligi Kadrą PZHL 12:1.

Rywal nie postawił zbyt wysoko poprzeczki. Już po pierwszej tercji torunianie prowadzili 2:0 po trafieniach Marcina Wiśniewskiego i Arcioma Mianciuka.

W kolejnych dwóch odsłonach padło aż 11 bramek. W drugiej tercji kibice licznie zgromadzeni na Tor-Torze zobaczyli sześć bramek - pięć autorstwa podopiecznych trenera Juryja Czucha. Dwie bramki Dołęgi i Garszyna oraz trafienie Oriechina sprawiły, że Nesta prowadziła 7:1. Dla rywali strzelił Jan Sołtys.

Trzecia partia toczyła się również pod wyraźne dyktando gospodarzy. Kolejne pięć bramek: Mianciuka (dwie), Dołęgi, Garszyna i Oriechina dały ostatecznie zwycięstwo 12:1. Kolejny mecz już 14 września. Na wyjeździe Nesta zmierzy się TatrySki Podhalem Nowy Targ.

Nesta Mires Toruń - Kadra PZHL 12:1 (2:0, 5:1, 5:0)

Nesta Mires Toruń: Spesny, Bojanowski - Parizek, Skólmowski, Minge, Mianciuk, Dołęga - Kamienkow, Trachanow, Garszyn, Karczocha, Oriechin - Lidtke, Jaworski, Biały, Wiśniewski, Naparło - Jóźwiak, Zieliński, Husak, Olszewski, Mazurkiewicz.

Kadra PZHL: Lipiński, Czernik - Wysocki, Bizacki, Sołtys, Wałęga, Smal - Niedlich, Noworyta, Zając, Rybak, Pelaczyk - Gruszczyk, Khopeira, Gruźla, Ubowski, Worwa - Skokan, Chorążyczewski, Misterkiewicz, Jóźwik, Magiera.