Fatalny początek sezonu. Rywale rozbili torunian w ich własnej hali [ZDJĘCIA]

20:00, 02.09.2018 MM Aktualizacja: 09:31, 03.09.2018
Skomentuj Fot. Tomasz Berent Fot. Tomasz Berent

Tenisiści stołowi Energi KTS Toruń zainaugurowali rozgrywki Superligi. W Arenie Toruń mierzyli się z Dojlidami Białystok. Górą przyjezdni, którzy triumfowali w trzech setach.

Torunianie powrócili po roku przerwy do najwyższej klasy rozgrywkowej. Przed sezonem drużynę wzmocnili Francuz Abdelem Kaderem Salifou i Chińczyk Han Chuanxi. Skład uzupełniają młodzi, polscy gracze na czele z Tomaszem Kotowski i Konradem Kulpą.

Na inaugurację ligi podopiecznym Grzegorza Adamiaka przyszło zmierzyć się z Dojlidami Białystok. Gospodarze nie byli faworytem tej potyczki, ale kibice, którzy dość szczelnie wypełnili małą halę Areny Toruń mieli nadzieję, że Energa sprawi miłą niespodziankę.

Tak jednak nie było. Jako pierwszy przy stole zameldował się Francuz Salifou, którego rywalem był Zeng Yi Wang. Zdecydowanie lepszy okazał się Chińczyk z polskim paszportem, który triumfował w setach do 6, 10 i 6. Kolejne dwa pojedynki były nieco bardziej wyrównane, ale również górą z nich wychodzili białostocczanie. Chuanxi i Kotowski przegrali swoje mecze po 1:3.

Energa KTS Toruń - Dojlidy Białystok 0:3

Abdel Kader Salifou - Zeng Yi Wang 0:3 (6:11 | 10:12 | 6:11)

Han Chuanxi - Youngyin Li 1:3 (11:7 | 7:11 | 7:11 | 6:11)

Tomasz Kotowski - Przemysław Walaszek 1:3 (11:6 | 5:11 | 10:12 | 8:11)