Kryzys toruńskich koszykarzy? Nowy rok zaczęli z porażką!

10:31, 03.01.2022 ddtorun.pl/materiały prasowe Aktualizacja: 10:33, 03.01.2022
Skomentuj fot. Agnieszka Bielecka fot. Agnieszka Bielecka

Legia Warszawa okazała się lepsza w pierwszym meczu 2022 rozgrywanym w Arenie Toruń. Twarde Pierniki nie dały rady przebić się przez mocno postawioną defensywę gości, a ostateczny wynik spotkania to 77:87.

Lepiej spotkanie zaczęli gospodarze, którzy po dobrej grze Roko Rogic'ia oraz Jamesa Eadsa po 8 minutach gry wyszli na 9 punktowe prowadzenie. Goście zachowali jednak spokój i jeszcze w pierwszej kwarcie udało im się zmniejszyć starty do 5 punktów po akcji 2+1 Dariusza Wyki.

Równo po 15 minutach drużyna Twarde Pierniki po trójce Michała Kołodzieja wyszła na prowadzenie 39:31, po którym trener Legii, Wojciech Kamiński poprosił o czas. "Zieloni Kanonierzy" wykorzystali go świetnie i zaliczyli run 11:0 wychodząc na 3 punktowe prowadzenie, po którym o czas poprosił toruński trener, Ivica Skelin. Ostatnie punkty w pierwszej połowie zdobył Daniel Amigo wyprowadzając Twarde Pierniki na prowadzenie 43:42.

Początek drugiej połowy był równie wyrównany - kiedy jedna drużyna zaliczała serię, druga po chwili odpowiadała. Po trafieniu Raymonda Cowelsa zza łuku w połowie trzeciej kwarty wynik na tablicy brzmiał 54:52.

Potem nastąpiła szybka wymiana ciosów, a ostatnim trafieniem w tej części gry popisał się Grzegorza Kamiński, który wyprowadził Legię na jednopunktowe prowadzenie 65:64.

Decydujące dla losów tego spotkania okazało się pierwsze sześć minut czwartej kwarty. Legioniści w tym czasie dobrze zagrali w obronie nie pozwalając zdobyć punktów gospodarzom, a jednocześnie skutecznie kończyli swoje akcje.

Po zaliczeniu serii 11:0 pierwsze punkty dla toruńskiej drużyny w tej części gry zdobył Roko Rogić, ale dobrze ustawieni warszawianie nie oddali już pola i udało im się utrzymać dziesięciopunktową przewagę. Wynik na 77:87 z linii rzutów wolnych ustalił Łukasz Koszarek.

-Myślę, że w tym spotkaniu pokazaliśmy dwie twarze. W pierwszej połowie zagraliśmy dobrze, a potem w ostatniej kwarcie wpadliśmy, powiedziałbym "w czarną dziurę". Nie mogliśmy trafić do kosza, a Legia trafiała łatwe rzuty i po tym już nie daliśmy rady wrócić. Straciliśmy też za dużo punktów u siebie. Myślę, że jeżeli poprawimy ten element zaczniemy znowu wygrywać - tak mecz podsumował najlepszy zawodnik Twardych Pierników w tym meczu, Roko Rogić.

Twarde Pierniki Toruń - Legia Warszawa 77:87 (25:20 | 18:22 | 21:23 | 13:22)