Polski Cukier Toruń pokazał moc. Wyżej notowany rywal pokonany!

09:42, 16.03.2021 ddtorun.pl/materiały prasowe Aktualizacja: 11:35, 16.03.2021
Skomentuj Foto. Agnieszka Bielecka Foto. Agnieszka Bielecka

Spotkanie XXVIII kolejki Energa Basket Ligi zaczęło się lepiej dla gości. Przy stanie 5-11 o pierwszy czas poprosił trener gospodarzy Jarosław Zawadka. Efektownym blokiem popisał się Carlton Bragg Jr. Na kolejną świetną akcję tego zawodnika nie trzeba było długo czekać – po świetnej akcji w obronie Bragga celnym rzutem zza łuku dokończył  Keyshawn Woods. Torunianie wyszli na prowadzenie i nie oddali go już do końca pierwszej kwarty kończąc ją 29-19.

Od początku drugiej odsłony zespół Jarosława Zawadki kontrolował sytuację na parkiecie. Start Lublin zbliżył się na chwilę po dwóch skutecznych akcjach Łączyńskiego i Dorsey-Walker'a. Torunianie mieli jednak po swojej stronie dobrze dysponowanych Jacksona i Woodsa, którzy grali szybko i agresywnie. Ten pierwszy zdobył do przerwy 25 punktów, dzięki czemu Polski Cukier Toruń schodził do szatni prowadząc z Pszczółką Start Lublin 63:45.

Po wznowieniu gry Polski Cukier Toruń wciąż utrzymywał prowadzenie, jednak goście coraz bardziej naciskali. Dzięki skutecznym rzutom Davisa i Dorsey-Walker'a zespół z Lublina tracił już tylko 8 punktów do gospodarzy. Torunianie znacznie zwolnili rozgrywanie dzięki czemu zespół z Lublina po trzeciej kwarcie tracił już tylko 1 punkt.

Zawodnicy Polskiego Cukru Toruń poczuli oddech rywala na swoich plecach i zaczęli uciekać gościom, dzięki celnym rzutom Woods'a i Kuliga. Lublinianie byli jednak zdeterminowani i trzymali się blisko. Końcówka była niezwykle zacięta.  Polski Cukier Toruń nie oddał prowadzenia do samego końca i wygrał z Pszczółką start Lublin 104:98.

Polski Cukier Toruń – Pszczółka Start Lublin 104:98

Polski Cukier Toruń: D. Jackson 33, K. Woods 25, D. Kulig 17, A. Cel 10, B. Diduszko 6, C. Bragg Jr. 5, M. Ramljak 5, M. Samsonowicz, M. Wieluński 0, J. Kondraciuk – nie zagrał, I. Grochowski – nie zagrał.

Pszczółka Start Lublin: Dorsey-Walker 35, T. Davis 14, D. Ware 14, K. Borowski 12, K. Łączyński 9, M. Dziemba 7, R. Szymański 4, D. Jeszke 3, Searcy 0, Y. Franke 0, M. Gospodarek – nie zagrał.