Przełamanie toruńskich koszykarek! Energa wygrywa przed własną publicznością! Było to drugie zwycięstwo w tym sezonie

11:22, 15.12.2019 AJ Aktualizacja: 13:05, 15.12.2019
Skomentuj Foto. Miłosz Zieliński Foto. Miłosz Zieliński

Przełamanie toruńskich koszykarek! Energa wygrywa przed własną publicznością!

Energa Toruń odniosła bardzo ważne zwycięstwo. Przed własną publicznością katarzynki pokonały AZS Uniwersytet Gdański 79:54. Dzięki temu zwycięstwu torunianki awansowały na 10. miejsce w ligowej tabeli.

Katarzynki pierwszą kwartę przegrały i musiały gonić wynik, ale w kolejnych trzech odsłonach nie dały szans rywalkom i pewnie wygrały drugi mecz w tym sezonie.

Najskuteczniejsza w zespole Energi Toruń była Latoya Williams, która zdobyła 16 punktów, a 13 dołożyła Marta Wieczyńska. To był najlepszy mecz tej zawodniczki w karierze. Torunianka na parkiecie spędziła 21 minut a jej wynik to 5/9 z gry, 4 zbiórki i 2 asysty.

Kolejny mecz Energa Toruń znów zagra przed własną publicznością. 21 grudnia podejmie Arkę Gdynia.

Energa Toruń - AZS Uniwersytet Gdański 79:54 (16:19, 19:8, 21:17, 23:10)

Energa: Williams 16, Urbaniak 12, Scekić 7, Tłumak 3, Grigoriewa 2 i Davenport 14, Wieczyńska 13, Dedić 10, Podkańska 2, Donbrowolska 0.

AZS: Samburska 20, P. Kuras 10, A. Kuras 7, Kosalewicz 6, Stępień 4 i Ortiz 6, Bączek 1.