Polski Cukier Toruń nie zwalnia tempa. Kolejne zwycięstwo! Tym razem torunianie pokonali ekipę z Radomia [FOTO]

11:14, 21.10.2019 AJ Aktualizacja: 12:14, 21.10.2019
Skomentuj Foto. Agnieszka Bielecka Foto. Agnieszka Bielecka

Polski Cukier Toruń nie zwalnia tempa. Kolejne zwycięstwo! [FOTO]

Polski Cukier przed własną publicznością w Arenie Toruń okazał się lepszy od HydroTrucka Radom! Torunianie wygrali 86:53 i zostali liderem Energa Basket Ligi.

Torunianie fantastycznie rozpoczęli spotkanie. Byli waleczni i ambitni, zwłaszcza Keith Hornsby. Dzięki jego grze było 9:2 dla Polskiego Cukru. Przewaga gospodarczy z każdą minutą wzrastała i w pewnym momencie wynosiła już 12 punktów. Ostatecznie pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 20:13.

Druga kwarta to bardzo dobry fragment zanotował Alade Aminu, a rzut z dystansu Jakuba Schenka powiększał przewagę torunian do 16 punktów. Po 20 minutach gry Polski Cukier prowadził 47:25.

Po przerwie Twarde Pierniki nadal powiększały swoją przewagę, a swoje pierwsze punkty w tym sezonie zdobył Bartosz Diduszko.  Ostatnia kwarta to również pełna kontrola spotkania ze strony torunian. Ostateczne Polski Cukier wygrał 86:53.

Najwięcej punktów w ekipie Polskiego Cukru po 21 zdobył Keith Hornsby. Torunianie są liderem tabeli i jedyną niepokonaną drużyną w lidze obok Anwilu Włocławek. Polski Cukier kolejny mecz rozegra również w Arenie Toruń. W piątek 25 października zmierzy się z MKS-em Dąbrowa Górnicza.

Polski Cukier Toruń - HydroTruck Radom 86:53 (20:13, 27:12, 20:14, 19:14)

Polski Cukier: Keith Hornsby 21, Jakub Schenk 20, Alade Aminu 16, Aleksander Perka 11, Damian Kulig 8, Aaron Cel 6, Bartosz Diduszko 4, Chris Wright 0, Kyle Weaver 0, Mikołaj Ratajczak 0, Ignacy Grochowski 0.

HydroTruck: Filip Zegzuła 9, Carl Lindbom 9, Adrian Bogucki 7, Artur Mielczarek 7, Obie Trotter 5, Wojciech Wątroba 4, Marcin Piechowicz 4, Rod Camphor 3, Jakub Zalewski 3, Daniel Wall 2, Efe Uwadiae-Odigie 0, Aleksander Lewandowski 0.