Zamknij

Skuteczna windykacja w Toruniu: wskazówki dla przedsiębiorców

15:00, 25.11.2021 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 15:01, 25.11.2021

Epidemia koronawirusa odbiła się negatywnie na płynności finansowej wielu firm. Problem z nieterminową spłatą lub całkowitym nieregulowaniem płatności to sytuacje, z którymi spotyka się coraz większa liczba przedsiębiorców. Dlatego w celu utrzymania płynności finansowej warto skorzystać z rozwiązań windykacyjnych. Można prowadzić takie działania samodzielnie lub ze wsparciem wykwalifikowanego podmiotu, np. kancelarii lub firmy windykacyjnej.

Kontakt to podstawa: maile, telefony, przypomnienia

Przy problemach ze spłatą, niemal każdy przedsiębiorca zaczyna od samodzielnych prób wyegzekwowania płatności. Kontaktujemy się z kontrahentem, przypominamy mu o spłacie faktury, informujemy o upływających terminach. Wysyłamy maile, wiadomości, wykonujemy połączenia telefonicznie. Czasem kontrahent odpowiada, obiecując spłatę, innym razem – zapada się pod ziemię i nie mamy z nim żadnego kontaktu.

W każdym przypadku nie warto zwlekać z windykacją. Im szybciej zaczniemy działać, tym lepiej dla naszych interesów. Niestety samodzielna windykacja jest trudna i czasochłonna. Wymaga zapoznania się z wieloma przepisami i procedurami. Dodatkowo generuje ryzyko błędów. Jak tego uniknąć? Korzystając z usług dobrej kancelarii windykacyjnej. Pomoc prawnika daje gwarancję doprowadzenia sprawy do końca. 

Firmy windykacyjne są nieco mniej godne zaufania – niestety mogą być zakładane przez każdego, nawet przez osoby bez wiedzy i doświadczenia w tej dziedzinie.

Dlatego dla pewności, że działania windykacyjne będą poprawne, skuteczne i legalne, lepiej skorzystać z pomocy kancelarii. W Toruniu polecane są m.in. usługi kancelarii RPMS: https://rpms.pl/windykacja-torun/, która może pochwalić się wynikiem ponad 93% wygranych spraw.

Windykacja miękka, czyli polubowna

Pierwszym krok to windykacja polubowna. Są to działania prowadzące do „pokojowego” rozwiązania sprawy z dłużnikiem, czyli bez wchodzenia na drogę sądową. Kancelaria zaczyna działania polubowne od przesłania przedsądowego wezwania do zapłaty. Pieczęć kancelarii prawnej działa w tym przypadku na korzyść wierzyciela: sugeruje, że jest on gotowy na ewentualne podjęcie dalszych działań prawnych (czyli windykacji sądowej). Poza tym czasem podejmuje się również czynności terenowe. 

W tym przypadku wielu klientów kancelarii windykacyjnych chce zachować dobre relacje z kontrahentem, który zalega ze spłatą. Bywa, że są to wieloletni partnerzy biznesowi, dlatego rozpoczęcie od działań polubownych to bardzo dobry krok. 

Niestety nie zawsze przynosi to oczekiwany rezultat w postaci spłaty długu. Gdy tak się dzieje, dochodzi do wszczęcia windykacji twardej.

Windykacja twarda, czyli sądowa i komornicza

Windykacja twarda to ostateczna forma odzyskiwania zaległych płatności. Tutaj przechodzimy do windykacji sądowej, a następnie – w ostateczności – egzekucji komorniczej. Gdy korzystamy z usług wyspecjalizowanej kancelarii, nasze szanse na spłatę są bardzo duże. Prawnicy przeprowadzają najpierw pełną analizę procesową, informując o potencjalnych możliwościach, zagrożeniach i ewentualnych kosztach.

Następnie, gdy wyrażamy zgodę na wszczęcie postępowania sądowego, składają pozew i reprezentują nas w sądzie oraz w ramach postępowania egzekucyjnego.

Podsumowując, przed wyborem kancelarii windykacyjnej warto zwrócić uwagę na kompleksowość oferowanych usług, doświadczenie, a także liczbę wygranych spraw. Oprócz tego znaczenie ma możliwość darmowej weryfikacji i wyceny sprawy – dzięki bezpłatnemu audytowi dowiemy się, czy nasz problem można rozwiązać na drodze windykacji. 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%