Zamknij
REKLAMA

Dwa konta w jednym banku – czy to się opłaca?

14:11, 22.11.2021 | materiały partnera

Przechowywanie pieniędzy w banku od dawna jest uznawane za najbardziej bezpieczny i pewny sposób. Obecnie nikt chyba nie ma już wątpliwości, że trzymanie funduszy w przysłowiowej skarpecie to już relikt przeszłości. Dzięki założeniu konta w dowolnym banku zyskać można dużą swobodę w rozporządzaniu finansami. Konto bankowe pozwala nie tylko przechowywać pieniądze, ale także wykonywać i odbierać przelewy, dokonywać opłat, a także gromadzić oszczędności. Co więcej, konto bankowe pozwala zapanować nad finansami. Coraz więcej osób posiada więcej niż jedno konto osobiste, a także konto walutowe i oszczędnościowe. Czy posiadanie konta bankowego w ilości większej niż jeden i prowadzenie konta w jednym banku jest możliwe? Jeśli zastanawiasz się, ile możesz mieć kont bankowych i dlaczego wiele osób decyduje się na więcej niż jedno, zapoznaj się z informacjami, które prezentujemy poniżej. W tekście znajdziesz wiele cennych informacji i praktycznych porad dotyczących posiadania kilku kont w jednym banku. 

Jak działa konto bankowe?

Chyba większość osób już wie, na czym polega posiadanie konta bankowego ROR, czyli rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego. Pozwala on wykonywać dowolną liczbę przelewów, dokonywać bezgotówkowego płacenia i pobierać pieniądze z bankomatu. Posiadanie wszystkich funduszy na jednym koncie ROR sprawia czasami, że łatwo stracić kontrolę nad wydatkami. Widząc wysoki stan konta, zdarza się, że wydajemy pieniądze nierozważnie. Pomocne przy odzyskaniu kontroli nad wydatkami może być otworzenie większej ilości kont bankowych i rozdysponowanie między nimi funduszy. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie firmowybank.pl

Czy da się założyć dwa konta bankowe w jednym banku? 

Zastanawiasz się, czy da się założyć dwa konta osobiste w jednym banku? Odpowiedź brzmi tak. Prowadzenie rachunku w ramach jednego banku, ale kilku kont jest możliwe. Posiadasz wówczas kilka numerów bankowych na rachunek osobisty i do każdego masz możliwość dołączenia karty debetowej. Warto tylko pamiętać, że często rachunek bankowy jest darmowy, jeśli wykonujesz na nim konkretne operacje. Podobnie sprawa wygląda z kartami debetowymi. Pomiędzy dwoma kontami w jednym banku możesz wykonywać przelewy natychmiastowe. Założenie konta jest szybkie i proste. Więcej szczegółów na ten temat znajdziesz tutaj: http://firmowybank.pl/czy-mozna-miec-dwa-konta-w-jednym-banku/

Konto osobiste i oszczędnościowe w jednym banku - korzyści 

Głównym powodem jest możliwość oszczędzania i wyrabianie w sobie nawyku panowania nad własnymi finansami. Do konta osobistego warto założyć konto oszczędnościowe. Zastanawiasz się, jakie plusy mają konta oszczędnościowe? Przede wszystkim jest okazją do odkładania środków, które chcemy przeznaczyć na oszczędzanie. Rozdzielenie części wypłaty na konto oszczędnościowe i nadwyżki na oszczędnościowe może pozwolić na odzyskanie kontroli na domowym budżetem. Jeśli szukasz najbardziej opłacalnej opcji, sprawdź ranking kont osobistych i oszczędnościowych. Konta założyć nawet przez stronę internetową banku, bez konieczności wizyty w oddziale banku. 

Wypłaty z bankomatów a dwa konta bankowe 

Posiadając dwa konta w jednym banku, możesz wypłacać gotówkę z bankomatów w Polsce i za granicą. Wypłaty gotówki są możliwe za pomocą karty lub BLIKA. Sprawdź ranking kont bankowych i wybierz najlepszą ofertę, indywidualnie dostosowaną do Twoich potrzeb. 

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%