Zamknij

Szkolenia sprzedażowe i menedżerskie dla firm w Toruniu

00:00, 12.04.2021 artykuł sponsorowany

Jakie są trendy na rynku szkoleniowym w Toruniu? Umiejętności miękkie zyskują na znaczeniu, także w firmach produkcyjnych. Stąd coraz większa popularność szkoleń biznesowych. Jak wybrać dobrą firmę szkoleniową w Toruniu?

Toruń to miasto, które dynamicznie się rozwija. Coraz więcej firm decyduje się na zorganizowanie szkolenia dla swoich pracowników, korzystając z usług profesjonalnych firm szkoleniowych. Oferta dostępnych szkoleń w Toruniu jest bardzo duża. Jak w tej sytuacji wybrać dobrą firmę szkoleniową? 

Jakie szkolenia w Toruniu są wybierane najczęściej?

Już 87 proc. firm doświadcza braków w umiejętnościach miękkich pracowników lub oczekuje problemów z ich brakiem w ciągu kilku lat - wynika wynika z badania przeprowadzonego przez firmę doradztwa strategicznego McKinsey & Company. Kompetencje miękkie są  ważniejsze od tych twardych. Dzięki ich rozwojowi pracownicy są dobrze przygotowani do szybko zmieniającego się krajobrazu zatrudnienia, w którym dostosowanie się do nowych technologii i środowiska ma coraz większe znaczenie. Dlatego tak wiele firm inwestuje coraz więcej w szkolenia biznesowe. A tych na rynku jest bardzo dużo.

Do popularnych szkoleń należą m.in szkolenia z efektywności osobistej, takie jak np. zarządzanie sobą w czasie, radzenie sobie ze stresem, komunikacja międzykulturowa, asertywność w biznesie, rozwiązywanie konfliktów, prowadzenie prezentacji i wystąpień publicznych czy komunikacja interpersonalna. Wśród szkoleń biznesowych popularnością cieszą się szkolenia ze skutecznych technik negocjacyjnych, zarządzania sobą w zmianie, czy design thinking. Osoby, które w swojej pracy mają do czynienia z klientami, często uczestniczą w takich szkoleniach, jak skuteczne techniki sprzedaży, profesjonalna obsługa klientów, techniki perswazji, czy sposoby radzenia sobie z trudnym klientem. Firmy dostrzegają potrzebę szkoleń z merchandisingu, czyli sztuki ekspozycji produktów, by zwiększyć ich sprzedaż,  cross-sellingu i up-sellingu, coachingu sprzedażowego czy profesjonalnego tworzenia prezentacji handlowych. Osoby pełniące rolę liderów zespołów, często dostrzegają potrzebę szkoleń w zakresie motywowania pracowników, integracji zespołu, skutecznej współpracy w zespole, rekrutacji pracowników, dawania feedbacku czy delegowania zadań. Nowością na rynku są np. szkolenia z korespondencji i komunikacji mailowej, organizowane np. przez firmę szkoleniową Delta Training. Firma stworzyła nawet narzędzie do badania online jakości komunikacji e-mailowej w firmie. Nowością są też szkolenia z FourSight - narzędzia, które wskazuje i mierzy preferencje osób, zespołów w myśleniu innowacyjnym, nakierowanym na wytworzenie nowej jakości w biznesie, czy też z job craftingu, czyli sposobu na znalezienie sensu i szczęścia w pracy. Patrząc na specyfikę rynku pracy w Toruniu, przydatne mogą się też okazać np. szkolenia z zarządzania pracownikami na produkcji. 

Czym się kierować wybierając szkolenie?

Najważniejsze jest określenie celu. Z jakiego powodu chcę wysłać swoich pracowników na szkolenie? Jaki ma być efekt? Szkolenia są jednym z najbardziej pożądanych przez pracowników bonusów obok możliwości korzystania z prywatnej opieki zdrowotnej. Jednak  to cel biznesowy powinien przede wszystkim decydować o organizacji szkolenia. Najbardziej wartościowe szkolenie to takie, które oprócz teorii zapewni też zajęcia praktyczne, organizowane np. w formie warsztatów, case studies, scenek rodzajowych, gier czy dyskusji. Zajęcia powinny być urozmaicone i ciekawe, aby utrzymać uwagę uczestników. - Najważniejsza jest użyteczność szkolenia, jego praktyczny charakter. Osiągniecie celu biznesowego. Dlatego przed przystąpieniem do szkolenia, dokładnie poznajemy świat biznesowy uczestników. Jakie mają wyzwania w pracy, na czym polega specyfika firmy, jej produktów i usług? Dbamy o to, by na szkoleniu wszelkie ćwiczenia dotyczyły realnych sytuacji zawodowych, a nie, jak często to bywa, uniwersalnych zadań niezależnie od branży - deklaruje Piotr Juszczak, partner w firmie szkoleniowej Delta Training. Rozwiązania i pomysły przedstawione i wypracowane na sali szkoleniowej, powinny być przydatne w przyszłej pracy. Wybierając firmę szkoleniową warto wcześniej sprawdzić opinie na jej temat, a także zapoznać się ze szczegółową agendą zajęć, aby wiedzieć, jakie dokładnie tematy będą poruszane. Najlepsze szkolenia to takie, których plan został opracowany we współpracy z ekspertami i pracodawcami. Przydatna może się też okazać możliwość odbycia szkolenia online. - Nasze rozwiązania szkoleniowe są oparte na wnioskach z rzetelnych badań z obszarów ekonomii behawioralnej, psychologii biznesu i zweryfikowane już przez rynek. Znając pewne mechanizmy, wiemy co działa i w jaki sposób. I to niezależnie od tego, czy są to firmy produkcyjne, czy handlowe. W końcu w jednych i drugich pracują ludzie - mówi Juszczak z Delta Training. 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%