Zamknij
REKLAMA

Radca prawny z Torunia radzi - do spraw rodzinnych zatrudniajmy prawników

00:00, 17.02.2021 | materiały partnera

Rozwód, ustalanie władzy rodzicielskiej, ustalanie widzeń z dziećmi, podział majątku – to słowa, o których nikt nie myśli stając na ślubnym kobiercu przed kapłanem czy też Urzędnikiem Stanu Cywilnego. Nikt o takich sprawach nie myśli. A jednak takie sprawy zdarzają się bardzo często. Decydując się na zawarcie związku małżeńskiego, każdy uważa, że będzie to związek na całe życie. Niestety rzeczywistość pokazuje, że podczas takiego związku występuje szereg trudności z którymi można sobie nie poradzić i małżonkowie oddalają się od siebie, by z miłości nagle przejść do obojętności lub do nienawiści. Decyzja o rozwodzie nigdy nie jest decyzją łatwą. W sprawach, gdzie do gry wchodzą uczucia, dobro dzieci, emocje często biorą górę nad logicznym myśleniem. Często wykonuje się różne posunięcia, które są kierowane emocjami, a które mogą przynieść nam wiele nieodwracalnych szkód. Właśnie w takich sprawach, jak podpowiada Radca Prawny Toruń, warto powierzyć rozwiązanie tych spraw prawnikowi.

Jak uniknąć traumy dzieci? – Radca Prawny Toruń radzi

W przypadku, kiedy do rozwodu dochodzi w małżeństwach, gdzie są małoletnie dzieci, często jedna ze stron, a czasem i obie posuwają się do tego, by wykorzystać je do swoich celów. To jest działanie emocjonalne i egoistyczne. Nie bierze się pod uwagę dobra małoletniego dziecka, tylko partykularny swój partykularny interes. Rozwód tak naprawdę, nie powinien dotykać dziecka lub dzieci. One powinny być poza tym. Zatrudnienie prawnika może pomóc w tym, by trauma dziecka związana z rozstaniem rodziców była jak najmniejsza. Jak przypomina Radca Prawny Toruń, dobro dziecka może być przeszkodą, która uniemożliwi orzeczenie rozwodu. Mówi o tym art. 56 par 2 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, w którym można przeczytać, że mimo całkowitego i trwałego rozkładu pożycia małżonków rozwód nie może być orzekany jeśli w skutek jego miałoby ucierpieć dobro wspólnych dzieci. Zatrudnienie prawnika do spraw rozwodowych może pomóc na wypracowaniu pewnych rozwiązań, które będą satysfakcjonować obie strony. Prawnik do sprawy podchodzi bez zbędnych i szkodliwych emocji, które  często cechują rozwodzących się małżonków. Jest to oczywiście pewien kompromis, ale bez takiego rozwiązania często dojście do porozumienia nie jest możliwe. Ważnym jest oprócz samego rozwiązania małżeństwa ustalenie spraw związanych z wychowaniem dzieci, widzeniami, czy też sprawami alimentacyjnymi. Tu również często do głosu dochodzą emocje, które sprawiają, że dzieci stają się kartami przetargowymi w rozwiązywaniu wzajemnych pretensji. Skorzystanie z usług Radcy Prawnego Toruń, lub adwokata pozwoli na zaoszczędzeniu dziecku i samym stronom stresów związanych z długotrwałymi procesami przed Sądem Rodzinnym i umożliwienie im rozpoczęcia nowego życia.

Ze względu na ładunek emocjonalny rozwód nie należy do łatwych spraw - podkreśla radca prawny z Torunia

Dopiero podział wspólnego majątku kończy rozwód – uważa Radca prawny z Torunia

Podział majątku po rozwodzie nie jest sprawą prostą. Szczególnie jest tak, kiedy majątek pochodzi z kredytów zawieranych wspólnie przez małżonków. O ile jeszcze podział ruchomości nie przysparza wielu trudności, to już podział skredytowanych nieruchomości może być przyczyną wielu spięć i długotrwałych procesów cywilnych. Najczęstszym problemem jest nie tylko sam podział ale rozliczenie kredytu, rozliczenie wspólnych nakładów. Brak takiego rozliczenia sprawia, że mimo oficjalnego rozwodu, małżeństwo tak naprawdę trwa. Podczas procesów o podział majątku, podobnie jak w przypadku rozwodów do głosu nie dochodzą logiczne argumenty, ale silne emocje. Aby temu zapobiec, jak radzi Radca Prawny Toruń, warto zatrudnić prawnika, który pomoże rozwiązać również ten problem. Jak wyjaśnia toruński radca prawny, sprawa nie musi od razu trafić do rozpatrzenia przed sąd. Umiejętnie poprowadzone przez prawników negocjacje mogą zakończyć sprawę za pomocą ugody. Udział prawników może stonować emocje, jakie może taki podział majątku wywoływać u stron. Jeśli jednak strony nie dojdą do porozumienia podczas takich negocjacji, prawnicy pomogą w zgromadzeniu i przygotowaniu materiału dowodowego, który będzie można wykorzystać w postępowaniu sądowym, a także będzie reprezentować uczestnika przed sądem.

Nikt nie chce, by jego związek małżeński zakończył się rozwodem. W razie jednak takiego rozpadu, warto skorzystać z rady specjalisty i do spraw rozwodu i okołorozwodowych zatrudnić dobrego specjalistę – radcę prawnego, prawnika lub adwokata. 

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%