Zamknij
REKLAMA

Jak uzyskać najkorzystniejszy kredyt hipoteczny?

09:47, 18.01.2021 | materiały partnera

Często zdarza się, że wzięcie kredytu hipotecznego to konieczność, aby w końcu zakupić swoje lokum. Mieszkania i domy są niesamowicie kosztowne, zwłaszcza w stosunku do przeciętnej pensji. Jest to jednak wieloletnie, niezwykle poważne przedsięwzięcie, więc warto się nad nim dobrze zastanowić. Jak jednak znaleźć najkorzystniejszy kredyt hipoteczny?

Ogrom posiadanych możliwości

Współcześnie istnieje tak wiele rozmaitych ofert, że często zupełnie nie wiadomo, którą z nich wybrać. Może to być dosyć denerwujące, aczkolwiek trzeba przyłożyć się do podejmowania decyzji. Przede wszystkim warto odwiedzić stronę internetową https://www.expander.pl/kredyty/hipoteczne/, gdzie znajduje się porównywarka kredytów. Można tam również doradzić się w tej kwestii doświadczonych fachowców. Większość ludzi nie jest w stanie podjąć obiektywnej decyzji w tym temacie samemu, ponieważ zwyczajnie się na tym nie zna. Wiedza tego typu nie jest powszechnie posiadana. Warto wobec tego skorzystać z porad bardziej doświadczonych ludzi. Banki bowiem stosują różne zabiegi, aby jak najwięcej zarobić. Warto wiedzieć, że niskie miesięczne raty nie oznaczają, iż kredyt się opłaca. Wysoka prowizja sprawia, że mimo niskiego oprocentowania spłaci się dużo więcej, niż się zakładało. Profesjonaliści znają jednak różne taktyki i są w stanie wybrać najlepszy kredyt dla swojego klienta, co pozwoli zaoszczędzić mu nierzadko sporą ilość gotówki. Jest to opłacalne także dlatego, że można w tym czasie zająć się czymś innym, na przykład planowaniem remontu nowego mieszkania lub wyborem najodpowiedniejszych mebli.

Na co należy szczególnie uważać?

Część osób twierdzi, że doradca w banku zaproponuje im odpowiedni kredyt, który będzie dopasowany do ich możliwości i nie ma sensu z nikim konsultować otrzymanej oferty. Jest to jednak błąd. Należy nie tylko dokładnie przemyśleć potencjalne przedsięwzięcie, ale również porozmawiać o nim z kimś, kto się na tym zna. Niezbyt przemyślane jest doradzanie się członków rodziny, jacy nie są związani zawodowo z branżą finansową. Ich rady nie będą bowiem obiektywne, a co za tym idzie, nic wartościowego nie wniosą do procesu podejmowania ostatecznej decyzji. Trzeba też uważać na ludzi, którzy podają się za profesjonalistów. Można bowiem trafić na oszusta, jaki doradzi pozornie korzystne rozwiązanie, aby wyłudzić pieniądze. Najlepiej więc szukać fachowca za pośrednictwem specjalnie stworzonych do tego stron internetowych. Nie należy także podejmować decyzji pod wpływem chwili. Doradcy w banku przeważnie próbują wymusić szybki wybór, czasem proponując w takim wypadku dodatkowe korzyści. Nie jest to jednak dobry pomysł, ponieważ nie jest się w stanie wszystkiego dokładnie przemyśleć w tak krótkim czasie. Trzeba pamiętać, że kredyt hipoteczny to bardzo poważne zobowiązanie, nie tylko dlatego, że jego spłacanie trwa bardzo długo, ale też z powodu kosztów, jakie się z nim wiążą. Prawidłowo podjęta decyzja z pewnością zwróci się w przyszłości, nawet jeżeli zainwestuje się w nią trochę czasu i być może nawet gotówki.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%