Zamknij

Energia płynąca ze słońca. Wybierz ekologiczną instalację dla siebie!

08:41, 05.01.2021 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 08:42, 05.01.2021

Decyzja o zakupie instalacji fotowoltaicznej jest korzystna na wielu poziomach. Czerpanie energii ze słońca to nie tylko próba odciążenia środowiska naturalnego, ale również naszego portfela. Wcześniej jednak konieczny jest dobór rozmiaru instalacji, który zapewni jej efektywne funkcjonowanie. Jak go oszacować i dlaczego warto zdecydować się na taki sposób pozyskiwania energii?

Postaw na energię odnawialną

Fotowoltaika to system opierający swoje działanie na energii odnawialnej. Schemat jej funkcjonowania jest dosyć prosty. Na powierzchnię paneli solarnych pada światło słoneczne. Uzyskana w ten sposób energia zostaje przekazana do zainstalowanego w domu inwertera, który przekształca ją w prąd stały. Dzięki temu możemy wykorzystać ją do zasilania sprzętów domowych.

Czym w takim razie są źródła odnawialne? To zachodzące w przyrodzie procesy, których wykorzystanie nie prowadzi do deficytu i są ogólnodostępne. Do takich źródeł zalicza się energię słoneczną, powietrze, wodę, nurty wodne itp. W ten sposób korzystamy z zasobów naturalnych, nie wyczerpując ich. Jednocześnie system działa w harmonii ze środowiskiem naturalnym – podczas jego pracy nie powstają żadne szkodliwe związki i odpady.   

Dobierz ekologiczną instalację

Żeby fotowoltaika właściwie spełniała swoją funkcję, konieczny jest dobór odpowiedniego rozmiaru systemu. W przeciwnym wypadku może on wytwarzać niewystarczającą ilość energii, która nie zaspokoi w pełni potrzeb domowników. 

Jak oszacować wielkość instalacji fotowoltaicznej przed zakupem? Zajmują się tym doradcy klienta, ale możemy skorzystać również z takich udogodnień jak kalkulator ofert PV na stronie. Jak to zrobić? Wystarczy wejść na stronę https://www.hewalex.pl/fotowoltaika/kalkulator/ i postępować według poniższych kroków: 

  • Określ lokalizację gospodarstwa domowego – na podstawie wskazanego obszaru, system oszacuje roczny poziom nasłonecznienia.
  • Wskaż zużycie energii w gospodarstwie domowym, bazując na kosztach brutto na przestrzeni wybranego okresu.
  • Wybierz orientację paneli względem słońca, pokrycie dachu i kąt nachylenia.

Po wskazaniu powyższych danych kalkulator fotowoltaiki wskaże optymalne rozwiązanie i ilość paneli niezbędną do pokrycia zapotrzebowania energetycznego gospodarstwa domowego. W podsumowaniu znajdzie się również szczegółowa analiza ekonomiczna przedsięwzięcia, uwzględniająca koszty oraz szacowany czas zwrotu inwestycji.

Co ważne, kalkulator PV pozwoli Ci uzyskać całkowicie automatycznie ofertę na zakup i montaż dobranej samodzielnie instalacji PV.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%