Zamknij
REKLAMA

Biurko z regulacją wysokości gwarancją zdrowia

09:09, 23.12.2020 | materiały partnera

Obecnie, szczególnie w czasie pandemii, praca biurowa jest jedną z najbardziej popularnych, zwłaszcza wśród osób młodych. Praca przy biurku kojarzy się z wygodą, ponieważ nie jest ona fizyczna i cały czas siedzimy w jednym miejscu przy biurku. Ale czy jest tak naprawdę? Niestety taka praca jest zła dla naszego kręgosłupa. Siedząc obciążamy nasz kręgosłup bardziej niż stojąc. Siedzenie przez dłuższy czas zwiększa ryzyko wystąpienia chorób serca czy cukrzycy. Jest jednak rozwiązanie, dzięki któremu nasz kręgosłup nie będzie aż tak narażony.Jeśli posiadamy fotel biurowy idealnie do nas dopasowany warto też dopasować do nas biurko. Niestety nie każdy o tym wie i naraża się na wiele chorób. 

Biurka z elektryczną regulacją wysokości np. takie: https://mobiusdesk.pl/Biurko-z-regulacja-wysokosci-regulowane-news-pol-1570799404.html pozwalają tak dopasować swoją wysokość blatu, abyśmy mogli siedzieć oraz stać przy biurku, nieważne czy jesteśmy osobami niskimi czy wysokimi. Jest to nowoczesne i skuteczne rozwiązanie. Za pomocą jednego przycisku możemy polepszyć swoje zdrowie i wygodę. Jeśli pracuje na zmianę w pozycji stojącej i siedzącej pomaga nam to ograniczyć choroby serca oraz nie doprowadzić do wystąpienia u nas skoliozy. Niezależnie od stylu pracy biurko to będzie idealnym rozwiązaniem. Warto też wyposażyć biurko w dodatkowy wyświetlacz, na którym wyświetlana jest wysokość blatu. Pracownik dzięki temu zapamięta wysokość odpowiednią dla jego pracy i wzrostu. Można również zaprogramować urządzenie tak, aby pamiętało ustawienia każdego pracownika w pozycji siedzącej i stojącej. Regulacja w tym biurku jest bardzo cicha, nie trzeba się więc martwić, że innym osobom będzie to przeszkadzać. Będziecie zaskoczeni jak zwykła zmiana biurka na regulowane zwiększy Wasz komfort życia i pracy i poprawi samopoczucie. Biurka elektryczne np. takie: https://mobiusdesk.pl/pol_m_Biurka-elektryczne-171.html  sprawdzą się również w przypadku senności i dekoncentracji, która na pewno każdego w końcu dopada po dłuższym siedzeniu. Biurko regulowane dopasowuje się naszych indywidualnych cech fizycznych przeciwnie jak zwykłe biurko, którego nie da się idealnie dopasować do naszej sylwetki. 

Przy wyborze należy wziąć pod uwagę nasz wzrost lub naszych pracowników, aby każdy mógł odpowiednio dopasować wysokość. Biurka te, cieszą się coraz większa popularnością na całym świecie. Samemu też warto zainwestować w swoje zdrowie, ponieważ mamy je tylko jedno i warto o nie dbać.


Zalety biurka z regulowaną wysokością:

  • większa aktywność fizyczna nawet w pracy biurowej, stoimy i siedzimy na przemian,
  • zmniejszenie ryzyka wystąpienia wielu chorób np. serca,
  • poprawa kondycji kręgosłupa i zmniejszenie bólu pleców,
  • poprawa krążenia,
  • cicha regulacja,
  • większy komfort pracy przy biurku,
  • dopasowanie do każdej osoby,
  • zapamiętywanie ustawień,
  • mniejsza dekoncentracja i senność.

Ponadto warto również pamiętać o aktywności fizycznej poza pracą. Nawet kilkanaście minut dzienne to już coś. Można na przykład mając blisko do pracy wybrać spacer zamiast jazdy samochodem. Będzie to dobre rozwiązanie nie tylko dla naszego zdrowia, ale także dla ekologi. 

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop