Zamknij

Kompresor + klucz pneumatyczny do kół + przewody, czyli szeroko pneumatyka

00:00, 19.10.2020 artykuł sponsorowany

Wszyscy amatorzy samodzielnego majsterkowania przy samochodach docierają w pewnym momencie do punktu, w którym posiadane przez nich narzędzia już im nie wystarczają. Kiedy znudzi nas korzystanie z prostych kluczy nasadkowych, czy też nie będziemy mieli ochoty na szukanie stacji benzynowych z kompresorami w celu podpompowania kół, warto rozważyć inwestycję we własny, przydomowy warsztat.

Udarowy klucz pneumatyczny to pojedyncze narzędzie, które stanowi niezbędną podstawę, aby uzyskać możliwość przeprowadzenia wszystkich najważniejszych operacji związanych ze śrubami w aucie.

Pneumatyczny klucz udarowy - optymalne rozwiązanie dla każdego

Opisywane urządzenie znaleźć można praktycznie w dowolnym profesjonalnym warsztacie samochodowym czy wulkanizacyjnym. Klucz pneumatyczny udarowy sprawdza się jednak równie dobrze w rękach amatorów, zajmujących się serwisem swojego pojazdu czysto hobbistycznie. Jest prosty w obsłudze i niezwykle efektywny w działaniu, zatem z jednej strony nie sprawi dużych problemów osobom niedoświadczonym w stosowaniu tego typu narzędzi, a z drugiej dostarczy im ogromnej satysfakcji z wykonywanych o wiele sprawniej niż wcześniej zadań.

Zastosowanie pneumatycznych kluczy udarowych i niezbędne akcesorium

Klucze udarowe wykorzystuje się jako bardzo wygodne narzędzia, umożliwiające szybkie i niewymagające użycia siły przykręcanie lub wykręcanie śrub. Modele elektryczne mogą być zasilane akumulatorem, z gniazda zapalniczki, a także sieciowo. W przypadku wariantów pneumatycznych do poprawnej pracy niezbędna okazuje się natomiast sprężarka - kompresor samochodowy oraz dedykowane do połączenia urządzeń przewody.

Podczas doboru kluczy udarowych należy kierować się ich planowanym przeznaczeniem, ze względu na to, że poszczególne ich modele znacząco różnią się od siebie pod względem parametrów. Najistotniejsze kryterium wyboru stanowi tutaj to, czy chcemy korzystać z nich amatorsko, czy w profesjonalnym warsztacie. W drugim z tych przypadków warto postawić na klucz pneumatyczny udarowy o relatywnie dużym momencie obrotowym, który przełoży się bezpośrednio na zwiększoną wytrzymałość urządzenia. Taki sprzęt będzie konieczny w przypadku serwisu samochodów ciężarowych

Czym kierować się podczas wyboru udarowego klucza pneumatycznego?

Podstawową kwestią, którą należy brać pod uwagę, rozważając tego typu inwestycję, jest wspomniana już wcześniej prędkość obrotowa. Dodatkowo istotny aspekt dla udarowych kluczy pneumatycznych z punktu widzenia użytkownika stanowi możliwość regulacji prędkości. Dotyczy to jednak wyłącznie kluczy o relatywnie wysokim momencie obrotowym, ponieważ w ich przypadku konieczne okazuje się dostosowywanie siły do specyfiki danego połączenia.

Klucz pneumatyczny udarowy rekomenduje się kupować od razu z dedykowanymi nasadkami.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%