Zamknij

Remont garażu - na co zwrócić uwagę?

13:40, 07.09.2020 | materiały partnera

W dzisiejszych czasach prawie każdy posiada samochód. Bycie właścicielem auta oznacza jednak również wiele dodatkowych obowiązków, a jednym z nich jest dbanie o stan garażu. Bezpieczeństwo osób przebywających wewnątrz pojazdu w dużej mierze zależy od stanu samochodu, a czynnikiem bezpośrednio wpływającym na stan auta jest sposób jego przechowywania.

Dbanie o garaż jest stosunkowo prostym procesem, czasami konieczne jest uporządkowanie go, a raz na kilka lat należy garaż, jak każde pomieszczenie, wyremontować. Oto wszystko, na co powinieneś zwrócić uwagę, przygotowując się i przeprowadzając remont garażu.

Zacznij od stworzenia planu

Remont garażu jest stosunkowo dużym przedsięwzięciem, najlepiej jest więc zacząć od stworzenia planu działania. Zastanów się jakie prace remontowe Cię interesują i jakie są potrzeby Twojego garażu. Jakie funkcje ma spełniać garaż, ma być tylko miejscem przechowywania Twojego pojazdu, czy ma również zostać warsztatem? Przeprowadź kontrole aktualnego stanu garażu i ustal, co należy wymienić/kupić. Może to być zmiana pokrycia podłogi, dobre meble do warsztatu, lub kilka dodatkowych półek na narzędzia. W momencie kiedy masz przed sobą plan działania, czas przejść do akcji.

Uporządkuj swój garaż

Każdy remont dobrze jest zacząć od gruntownych porządków. Zakryj folią rzeczy, których nie można wynieść lub przenieść do innego pomieszczenia na czas prac remontowych. Pozbądź się wszystkich śmieci oraz uszkodzonych przedmiotów, pamiętając o recyklingu. Następnie postaraj się przemieścić większość mebli oraz przedmiotów na zewnątrz. Wyczyść podłogi i przygotuj swój garaż do zmiany.

Odnów ściany

Malowanie ścian powinno być Twoim następnym krokiem podczas remontu. Zakup odpowiednią farbę do malowania, najlepiej zmywalną, a potem dokładnie przemyj ściany gąbką z delikatnym detergentem. Następnie sprawdź, czy w ścianie nie ma żadnych ubytków, jeżeli są, wypełnij je zaprawą. Jeżeli jednak ściany Twojego garażu nie wymagają poprawek, dwie warstwy świeżej farby wystarczą, żeby nadać nowego charakteru pomieszczeniu. 

Zadbaj o posadzki

Po czynnościach odnawiających ściany, skup swoją uwagę na podłodze. Remontu będą wymagać raczej podłogi, które nie były wcześniej impregnowane. Trzeba pamiętać, że podłoga w garażu musi zostać zaimpregnowana, pokryta płytkami, lub żywicą, żeby móc utrzymać w środku higieniczne warunki. Auto przenosi brud, sól, oraz pył do środka garażu, żeby móc doprowadzić jego posadzkę do porządku, musi być ona pokryta dodatkową warstwą ochronną.

Pamiętaj o miejscu na opony

Poza miejscem do parkowania samochodu garaż jest także swego rodzaju składzikiem, w którym przechowywane są zarówno akcesoria samochodowe jak i wszystko, co nie znajduje swojego miejsca w części mieszkalnej domu. Wyznaczenie dedykowanego miejsca na opony lub koła zimowe jest często pomijanym, jednak niezwykle istotnym elementem odnowy garażu. Producenci opon sprzedają różnego rodzaju stojaki i haki przystosowane do przechowywania swoich produktów. Dodanie ich podczas przeprowadzania remontu garażu doda całemu pomieszczeniu funkcjonalności.

Podsumowanie

Remont garażu jest konieczną aktywnością co kilka lat jego użytkowania. Tak samo jak zabierasz swój samochód na regularny przegląd, tak i Twój garaż potrzebuje odnowy od czasu do czasu. Ustal potrzeby swojego garażu i powodzenia

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA