Zamknij

Renowacja maszyn ciśnieniowych

00:00, 07.09.2020 | materiały partnera

Mycie ciśnieniowe z wykorzystaniem myjek ciśnieniowych

Dla mycia pojazdów najczęściej wykorzystujemy myjkę ciśnieniowe, które odnoszą się do urządzeń profesjonalnych. Schemat ich działania polega na:

 • zwiększeniu ciśnienia wody, która jest sprowadzona z zewnątrz za pomocą węża
 • następnego jej wypuszczenia poprzez pistolet natryskowy.

Ciśnienie może sięgać do 250 barów. Takie urządzenie jest bardzo wieloczynnościowe, jakie można udoskonalić za pomocą dodatkowych komponentów -  wąż zasysający albo specjalny filtr wodny. Takie elementy ułatwiają pobieranie wody z otwartych zbiorników (oczka wodne, beczki z deszczówką itd.).

Także myjkę ciśnieniowe można się wyposażyć w lancy (ułatwia czyszczenie przestrzeni położonej wyżej). Zakończeniem takiej lancy mogą być dycze, głównym celem, których są modyfikacja strumienia wodnego. Strumienie istnieją w różnych rodzajach: punktowy (jest najpowszechniejsze stosowanym), rotacyjny, rozproszony i spłukujący. Częstość użytkowanie tego czy innego rodzaju zależy od powierzchni, którą planujemy czyścić.

Karcher – to jest druga potoczna nazwa myjek ciśnieniowych. Rozróżniamy dwa typy myjek:

 1. Gorącowodna (z funkcją podgrzewania wody).
 2. Zimnowodna.

Jak i przy wyborze strumienia, wybór myjki też jest uzależnionym od przeznaczonej do mycia powierzchni. Chociaż, większość uważa, że lepsze zastosować myjki typu gorącowodnego. Takie myjki są wyposażone w urządzenia, jakie ułatwiają podgrzanie wody – modułe grzewcze. Mogą podgrzewać wodę nawet do temperatury w 150oC.

Czyszczenie maszynami wysokociśnieniowymi gorącowodnymi daje lepszy rezultat mycia w porównaniu z zimnowodnymi (nawet do 50%), związany z wykorzystaniem mniejszej ilości środków czyszczących, krótszym czasem schnięcia i skróconym czasem pracy.

Firma Wash Expert istnieje na rynku już od 1997 roku i od lat zajmuje się czynnością renowacji myjek ciśnieniowych, o czym będzie iść mowa w po dalszej części artykułu.

Swoje zastosowanie myjki ciśnieniowe znajdują się w:

 • Czyszczeniu pojazdów
 • Pielęgnacji kostki brukowej
 • Czyszczeniu dachów oraz elewacji budynków.

Gatunki myjek ciśnieniowych

Głównym kryterium, za jakim teraz różnią się myjki ciśnieniowe - rodzaj posiadanego silnika:

 • Myjki spalinowe

Karchery o spalinowym napędzie stosują się duże firmy, nie tylko ze względu na dobrą jakość i wydajność, ale i dość wysoką cenę, która wynika jeszcze i z generacji wysokiej ilości spalin. Cena jest zależna jeszcze od tego, czy silnik jest dieslem lub benzynowym.

 • Myjki elektryczne

Są popularniejszym w porównaniu z myjkami spalinowymi. Ich stosują bardzo wielu ludzi dla załatwienia spraw domowych – mycia auta lub kostki brukowej. One wytwarzają mniejszy hałas, mają niższą cenę (w porównaniu do karcherów o spalinowym napędzie) i małą wagą. Także, trzeba nie zapomnieć, że w gospodarstwach domowych myjki stosują rzadko, temu ich niska cena jest ważną zaletą.

Działalność Wash Expert w pytaniu renowacji myjek ciśnieniowych i innych maszyn

Wash Expert  - pierwsza firma w Polsce, która proponuje usługę renowacji maszyn wysokociśnieniowych swoim klientom. Firma posiada kwalifikowanych specjalistów, dla których działalność konserwacyjno-renowacyjna nie jest wielkim wyznaniem, bo pracują w tej dziedzinie od lat. Klienty, jakie już skorzystali z naszych usług, uniknęły drogiej wymiany części i po renowacji otrzymali urządzenia z odzyskaną dawniej jakością. Taka czynność jak renowacja Karcher nie są dla nas żadnym problemem, i my możemy oferować Państwu najwyższą jakość naszej pracy.

Także w zakładzie Wash Expert przeprowadzamy renowacje nie tylko myjek, a i kosiarek oraz innych maszyn. Nasza praca obejmuje następujące odnowienia waszych urządzeń:

 • Czyszczenie
 • Wymiana elementów uszkodzonych
 • Malowanie
 • Piaskowanie itd.

Stawimy w swojej pracy jakość zawsze na pierwsze miejsce, temu dla odnowionych maszyn dajemy 12-miesięczną gwarancję, żeby Państwo nie miało żadnych wątpliwości w wartościowo wykonanej robocie. Mamy wielu pozytywnych opinii naszych usługobiorców, bo nie pierwszy rok istniejmy na rynku i przeprowadzamy swoją pracę tak, żeby ona była dostosowana do Waszych potrzeb i pragnień.

Maszyny wysokociśnieniowe, których rodzajem jest karcher, potrzebują systematycznej konserwacji, dla:

 • przedłużenia okresu pracy;
 • zapewnienia należnego poziomu jakości pracy;
 • zmniejszenia ryzyka nagłego wystąpienia awarii.

Temu najlepiej zwracać za pomocą do specjalistów, żeby mieć możliwość dłużej zastosowywać niezbędne domowe i inne urządzenia. Najczęściej spotykane usterki – pęknięcie rurki, poluzowanie elementu wewnętrznego, uszkodzenie ważnego elementu maszyny (pistoletu, silnika, pompy) – są dla naszych fachowców niewielkim problemem, które będzie rozwiązany w bardzo krótki czas.

Nasza firma wykorzystuje współczesne narzędzia oraz środki do czyszczenia i smarowania. Szybko działające środki czyszczące usuwają wszystkie zabrudzenia (tłuszczowe, olejowe i rdzę). One nie tylko szybko myją, ale i robią to delikatnie, są dopasowane do każdego materiału. Do renowacji maszyn wysokociśnieniowych stosujemy elementy, które są dla nich odpowiednimi i będą służyć długo i skutecznie.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA