Zamknij
REKLAMA

Filmy i seriale HBO idealne na romantyczny wieczór we dwoje

12:56, 01.07.2020 | materiały partnera

W ostatnim czasie możliwość wyjścia na randkę do kina czy teatru została ograniczona. Romantyczny wieczór we dwoje można jednak zaaranżować samemu. Wszystko, czego potrzebujecie, to laptop i wygodny kącik na seans. Dla par chcących miło spędzić wspólny czas bez wychodzenia z domu przygotowaliśmy propozycje romantycznych filmów i seriali. Wszystkie tytuły znajdziecie na antenie HBO lub platformie HBO GO.

Oto 4 wybrane romantyczne filmy i seriale HBO

„Status związku”, 2019 (serial)

Louise (Rosamund Pike) i Tom (Chris O’Dowd) są małżeństwem, które boryka się z problemami. Chcąc ratować swój związek, decydują się na terapię małżeńską. Swoje spotkania z terapeutą poprzedzają wizytami w barze, gdzie przy kieliszku wina i kuflu piwa sami omawiają to, co im w sobie nawzajem przeszkadza.

"Status związku” to idealny wybór dla tych, którzy szukają czegoś lekkiego i zabawnego. Produkcja składa się z dziesięciominutowych scen rozmów pary małżeńskiej, którą na pozór różni wszystko. Konwersacje bohaterów pełne są gier słownych oraz zabawnych zwrotów, jakie stosują, aby dowieść swoich racji. To serial komediowy, który bawi, ale też ukazuje związkowe potyczki dobrze znane nam wszystkim.

„Ucieczka”, 2020 (serial)

Ruby (Merritt Wever) i Billy (Domhnall Gleeson) jako młodzi ludzie zawierają pakt, w którym obiecują sobie, że jeżeli nie będzie im się układać w życiu tak, jak sobie to założyli, rzucą wszystko i razem wyjadą do Kalifornii. Bohaterów serialu spotykamy po siedemnastu latach od owej obietnicy. Ruby, będąca w trudnym momencie swojego życia, dostaje sms od swojej miłości z dawnych lat. Decydują się wcielić w życie plan, który wymyślili za młodu.

Serial w nieco innym klimacie niż poprzednia produkcja. Ukazuje historię ludzi pragnących na nowo odnaleźć sens życia. Kiedyś łączyło ich silne uczucie, dziś obydwoje są dorośli i mają za sobą niemały bagaż doświadczeń. Czy potrafią odnaleźć się na nowo?

„Do szaleństwa”, reż. D. Doremus, 2011 (film)

Anna (Felicity Jones) jest Brytyjką, która przyjeżdża do Ameryki na wymianę studencką. Podczas pobytu w USA poznaje Jacoba (Anton Yelchin), a ich znajomość bardzo szybko przeradza się w silne uczucie. Miłość dwójki młodych ludzi zostaje jednak wystawiona na próbę, kiedy Annie kończy się wiza i jest zmuszona wrócić do swojego kraju. Dziewczyna, chcąc spędzić jeszcze trochę czasu z ukochanym, postanawia wbrew prawu zostać z nim parę dni dłużej. Jej decyzja doprowadza do nieodwracalnych konsekwencji.

" Do szaleństwa” to produkcja ukazująca siłę prawdziwego uczucia, które nie słabnie mimo upływu czasu. Wzruszający i skłaniający do refleksji film o tym, że prawdziwej miłości nie jest w stanie rozdzielić nawet tysiące kilometrów.

„Zakochana złośnica”, reż. G. Junger, 1999 (film)

Kat (Julia Stiles) i Bianca (Larisa Oleynik) mieszkają na prowincji wraz ze swoim ojcem. Dziewczyny różni od siebie niemal wszystko – Bianca jest duszą towarzystwa, za to starsza od niej Kat typem buntowniczki stroniącej od ludzi. Ich konserwatywny ojciec stawia siostrom warunek – Bianca może zacząć spotykać się chłopcami, dopiero kiedy jej starsza siostra znajdzie sobie partnera. Zakochany w Biance kolega ze szkoły obmyśla plan, dzięki któremu będzie mógł widywać się z dziewczyną. Wplątuje przy tym Kat w niespodziewany romans.

„Zakochana złośnica” to coś dla fanów klasycznego kina. Film jest współczesną adaptacją komedii Williama Szekspira „Poskromienie złośnicy”. Opowiada nie tylko o młodzieńczej miłości, ale i w ciekawy sposób pokazuje, jak ludzie potrafią zmienić się na skutek uczucia.

Dostęp do HBO dzięki Netii!

Wszystkie filmy i seriale HBO możecie obejrzeć dzięki pakietowi internetowemu od Netii, który gwarantuje darmowy dostęp do platformy HBO GO. Odkryjecie tam jeszcze więcej produkcji idealnych na romantyczne wieczory. Filmowe inspiracje, nie tylko z gatunku komedii romantycznych, znajdziecie także na blogu Netii.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop