Zamknij
REKLAMA

PIT online dla seniorów

08:28, 08.06.2020 | materiały partnera

Nowoczesne urządzenia mogą być na początku dla seniorów dość trudne w obsłudze. Jednak coraz więcej osób przekonuje się, że komputer i Internet są wygodnymi narzędziami do czytania wiadomości czy komunikacji ze znajomymi z całego świata. Ze wsparciem dzieci czy wnuków, przygoda ze światem elektroniki może być pasjonująca. Dostępne stają się zupełnie nowe horyzonty - muzyka, kino, literatura. Ten wirtualny świat staje się szczególnie ważny teraz - w trakcie zagrożenia epidemicznego, kiedy wychodzenie z domu może być bardzo groźne. Warto zainteresować się jednak nie tylko cyfrową rozrywką, ale również możliwością wypełniania obowiązków urzędowych przez komputer. Taką ciekawą perspektywę pokazują specjalne programy, do deklaracji podatkowych w formie online - nazywane PIT online.

Czy potrzebuje jakiegoś specjalnego sprzętu?

Do przygotowania PIT online nie potrzeba żadnego specjalnego sprzętu. Dobre aplikacje do tworzenia PIT 2019 umożliwiają pracę na najprostszych komputerach. Są skonstruowane tak, aby nie wymagać od użytkownika ani bardzo szybkiego, ani super nowoczesnego sprzętu. Co ciekawe, są one w stanie pracować nawet na nowoczesnych telefonach dotykowych – smartfonach. Użytkownicy – podatnicy mają dwie możliwości: albo instalują na komputerze specjalny program, w którym będą pracować, albo mogą wykorzystać swoją przeglądarkę internetową (czyli miejsce, gdzie normalnie przeglądają strony internetowe).

Czy to jest bezpieczne?

Tak, aplikacje do pracy nad PIT 2019 są bezpieczne, pod warunkiem, że użytkownicy wybiorą te, które stworzone zostały przez dobrych dostawców – warto tutaj zwrócić uwagę na rekomendację, oraz doświadczenie danej firmy. Chodzi o zapewnienie, żeby PIT online był zgodny z aktualnymi przepisami oraz zawierał aktualne druki podatkowe. Z drugiej strony natomiast - żeby sam program był tak zabezpieczony, żeby chronił swoich użytkowników, przed jakimkolwiek nieuprawnionym dostępem do ich danych i poufnych informacji finansowych.

Czy to jest trudne?

Aplikacje do tworzenia i pracy nad zeznaniami podatkowymi, zostały stworzone z myślą o wsparciu podatników - osób, które często nie zajmują się zagadnieniami podatkowymi czy finansowymi. Podatników, którzy muszą wypełnić obowiązki wobec organów skarbowych – ale może to być dla nich trudne czy stresujące. Dlatego warto podejść do PIT 2019 w formie elektronicznej z pozytywnym podejściem – ta aplikacja została zbudowana tylko po to, żeby pracę ułatwić, uprzyjemnić. Nie ma obowiązku korzystania z niej – ludzie wybierają PIT online dlatego, że chcą.

Co będzie, jeżeli sobie nie poradzę?

PIT online nie jest obowiązkowy. Zawsze podatnik może zrezygnować z używania go. Dopóki formularz nie został wysłany do organów podatkowych (na końcu pracy), w każdej chwili można przerwać jego wypełnianie bez konsekwencji. W razie problemów, do dyspozycji użytkowników pozostają również wsparcie techniczne oraz specjalne infolinie. Można zadzwonić i poprosić o pomoc specjalistę. Jeżeli zaś się nie uda – zawsze można wypełnić PIT tradycyjny. Dlatego ryzyko jest niewielkie, a możliwość złożenia PIT 2019 bez wychodzenia - domu bardzo ważna. W przypadku pierwszego korzystania z tego rodzaju aplikacji, warto poprosić o wsparcie osoby bliskiej - syna, córki czy wnuczka. Dzięki temu senior pozna coś nowego, rodzina będzie spokojna o jego bezpieczeństwo, a już za rok – praca nad PIT online będzie jedynie przyjemnością.

Powodzenia!

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop