Zamknij

Czy zakupy przez Internet mogą zastąpić wizyty w sklepach odzieżowych?

12:16, 04.05.2020 | materiały partnera

E-handel systematycznie zyskiwał w ostatnich latach na popularności, a panująca obecnie sytuacja tylko przyspiesza ogólne trendy w tej kwestii. Online możemy obecnie kupić praktycznie wszystkie produkty niezbędne w codziennym życiu, a także te związane z rozrywką czy zdrowiem. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się również na zakup ubrań za pośrednictwem Internetu. Jest to szybkie i wygodne rozwiązanie, czy jednak jego zalety są w stanie sprawić, że sklepy internetowe przejmą klientów sklepów stacjonarnych?

Czym różni się kupowanie ubrań online od wizyty w sklepie?

Różnice na pierwszy rzut oka wydają się raczej oczywiste - wszystko czego potrzebujemy do zakupów internetowych to dostęp do Internetu. Jest to na pewno oszczędność czasu, ponieważ nie marnujemy ani chwili na dojazdy i chodzenie do różnych sklepów. Wyszukanie interesujących sklepów w sieci zajmuje tylko chwilę, w dodatku w jednym miejscu zyskujemy dostęp do ogromnej liczby sprzedawców - tak wielka ilość produktów nie pomieściłaby się nawet w największych centrach handlowych.

Nie oznacza to jednak, że sklepy online to tylko zalety. W rzeczywistości są też kwestie takie jak trudności z dobraniem odpowiedniego rozmiaru i brak możliwości dokładnego obejrzenia interesującej nas rzeczy przed zakupem, które odpychają wielu kupujących od takich zakupów. Idąc do sklepu stacjonarnego, możemy dotknąć materiału, sprawdzić jakość wykonania, a przede wszystkim przymierzyć ubranie, by mieć pewność, że pasuje.

Jak zwiększyć wygodę zakupów online?

Brak przymierzalni może wydawać się wyjątkowo trudnym do pokonania problemem, jednak coraz więcej sprzedawców - szczególnie dużych, znanych marek - daje klientom możliwość zwrócenia wadliwych i źle dopasowanych towarów bez dodatkowych kosztów. Wydłuża to oczywiście proces zakupów, daje jednak większą swobodę wyboru, ponieważ wiemy, że wybranie złego rozmiaru nie będzie związane z żadnym wydatkiem, a dany produkt oddamy lub wymienimy całkowicie za darmo. Warto więc szukać opcji darmowego zwrotu już w momencie przeglądania dostępnych ofert.

Mimo że możliwość zwrotu jest bez wątpienia wygodna, jeszcze lepszym sposobem na udane zakupy jest znalezienie dobrego rozmiaru. W tym celu warto pamiętać, że rozmiarówka często różni się w zależności od marki, a nawet produktu, który nas interesuje. Właśnie dlatego przed dokonaniem wyboru najlepiej zapoznać się z tabelą rozmiarów zawierającą wymiary produktu w centymetrach. Wybieranie firm, których ubrania już nosimy, też będzie pomocne, ponieważ wiemy już, jak wypadają ich rozmiary.

Czy zakupy online mogą zaoferować więcej niż wizyta w sklepie?

Odpowiedź na to pytanie jest krótka - tak, ponieważ na sklepy online nie składają się tylko oferty przeniesione z tradycyjnych sklepów. Ich asortyment często jest dużo bogatszy i zawiera produkty, których nie znaleźlibyśmy w tradycyjnych sklepach. W Internecie łatwiej też znaleźć ubrania w nietypowych rozmiarach, co więcej wiele firm decyduje się na sprzedaż części swoich produktów tylko i wyłącznie w sieci. Warto zwracać też uwagę na dostępne promocje, ponieważ nie tylko zdarzają się one częściej niż w sklepach, ale często są też o wiele atrakcyjniejsze. Na przykład robiąc zakupy w sklepie internetowym Nike kod rabatowy może pomóc Ci w znaczącym obniżeniu ceny. Korzystaj z takich możliwości - jest to sposób na spore oszczędności.

Zakupy w sklepach stacjonarnych nadal cieszą się dużą popularnością i nic nie wskazuje na to, by miały zostać w najbliższym czasie wyparte przez konkurentów działających online. Jednak nowe technologie i regularnie wprowadzane wygodniejsze rozwiązania sprawiają, że sklepy internetowe mają nam coraz więcej do zaoferowania, warto więc sprawdzać ich oferty.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop