Zamknij
REKLAMA

iPhone 11 czy iPhone X?

13:53, 28.01.2020 | materiały partnera

Wybór nowego smartfona od marki Apple nie należy do najprostszych. Dziś pod lupę bierzemy dwa modele. iPhone czy iPhone X, który warto kupić?

Ekran

Isk jako pierwszy smartfon Apple dostał b ekran, w którym zastosowano technologię OLED z wysoką rozdzielczością 2436x1125, technologiami jak HDR 10 i Dolby Vision. Te nowatorskie połączenie daje wspaniałą jakość, kąty widzenia, kolory i rozpiętość totalną. Obraz jest doskonały i naprawdę nie ma się do czego przyczepić. Zadowoli nawet najbardziej wymagającego użytkownika. Co ciekawe, w jedenastce nie mamy panelu OLED tylko panel Liquid Retina LCD o rozdzielczości 1792x828. Oczywiście oddaje wiernie kolory, ma bardzo szeroki kąt widzenia czy jasnością, sięgającą 625 nitów, ale to OLED ma jednak przewagę.

Aparat

iPhone X wyposażony jest w podwójny aparat o rozdzielczości 12 megapikseli. Główny obiektyw ma światło f/1,8 a teleobiektyw f/2,4. W dobrym oświetleniu zdjęcia wychodzą naprawdę dobrze. Niestety przy braku oświetlenia już jakość zdecydowanie. W jedenastce aparat jest zdecydowanie lepszy. Dostał on dodatkowo obiektyw szerokokątny, na który długo czekali miłośnicy fotografii. Główny obiektyw ma takie same parametry jak X - 12 Mpx i przysłonę f/1. Natomiast drugi, szerokokątny o 120 kącie widzenia ma 12 Mpx i przesłonę f/2.4. Dodatkowo zastosowano w aparatach technologię dual pixe oraz smart hdr. To wszystko sprawia, że iPhone 11 robi naprawdę dobre zdjęcia i to lepszej jakości niż X.

Wydajność

W iPhone X zastosowano procesor Apple A11 Bionic i 3 GB pamięci RAM. Telefon działa płynnie i szybko. Świetnie sobie radzi z wielozadaniowością. Nawet przy odpaleniu kilku aplikacji, przełączanie między nimi działa bez zarzutu. Natomiast w jedenastce zastosowano już układ Apple A13 Bionic, dodatkowo wspierany przez 4 GB RAM-u, dzięki czemu uzyskuje jeszcze lepszą wydajność. Jednak mimo różnicy w procesorze, tak naprawdę obydwa smartfony są naprawdę bardzo wydajne i szybkie. Na co dzień raczej nie będzie to odczuwalne, ale za jakiś czas X po prostu już nie będzie wydajny, a jedenastka nadal będzie się trzymać.

iPhone 11 czy iPhone X?

Wybierając smartfona Apple, w pierwszej kolejności patrzymy na cenę, która najczęściej definiuje nasz ostateczny wybór. iPhone X kosztuje około 4 tysięcy, a iPhone 11 około 3600 złotych. Różnica nie jest zbyt duża, ale jednak na korzyść nowszego modelu. Jeśli posiadasz już iPhone X, nie ma sensu go wymieniać na jedenastkę. Posiadając stary model lub rozpoczynając przygodę z iOS, wybór między modelami jest nieco trudniejszy. iPhone X to ponadczasowy klasyk. To właśnie ten model nie miał przycisku Home. I choć początkowo budziło to mieszane uczucia, w końcu zyskało więcej zwolenników niż przeciwników. Jego największą zaletą jest to, że bardzo wolno się starzenie. Design oraz parametry sprawiają, że wcale nie wygląda na telefon z 2017 roku. Natomiast jedenastka wyróżnia się lepszym procesorem, większą pamięcią RAM i dłuższym wsparciem systemowym. Dodatkowo ma lepszy aparat. Natomiast przegrywa z X w kwestii ekranów.

Więcej informacji na temat obu urządzeń na https://idream.pl/iphone/iphone-11.html oraz https://idream.pl/iphone/iphone-x.html

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone