Zamknij
REKLAMA

Pierwsze własne mieszkanie? 3 rzeczy, o które warto zadbać

10:45, 09.01.2020 | materiały partnera

Więc kupiłeś mieszkanie od dewelopera w Warszawie. Urządzając je, możesz czuć się jak dziecko we mgle. Do tej pory w mieszkaniu wszystko było, a w miarę potrzeby dokupywało się pojedyncze sprzęty czy meble. Sprawdź, jakie mieszkania oferują deweloperzy i dlaczego naprawdę będziesz musiał urządzać wszystko od zera. Łatwo się w tym pogubić o czymś zapomnieć, dlatego też warto przygotować listę zakupów. Najpewniej nie zrealizujesz jej w jednym sklepie, ani nawet w ciągu jednego dnia, warto jednak mieć ją, by śledzić, co już masz, a czego jeszcze potrzebujesz i nie skończyć z trzema lustrami do łazienki.

Co jednak umieścić na tej liście? Wybraliśmy kilka rzeczy i spraw, o które warto zadbać wprowadzając się do nowego mieszkania. Nie tworzą one żadnej kompletnej listy, a zaprezentowane są w kolejności losowej, jednak ufamy, że skorzystasz z nich i dzięki temu wyposażysz swoje mieszkanie we wszystkie niezbędne meble i sprzęty, jednocześnie nie kupując rzeczy niepotrzebnych.

1. Wygodne łóżko

Dobre życie zaczyna się od dobrego snu. A wygodne łóżko może sprawić, że jakość twojego nocnego odpoczynku znacząco się poprawi. Wybierając łóżko zadbaj o to, by było odpowiednio długie - nic nie jest tak wkurzające, jak stopy zwisające poza materac. Sam materac wybierz zależnie od tego, w jakiej pozycji śpisz - jeśli śpisz na plecach, materac powinien być twardy, jeśli na brzuchu - nieco bardziej miękki, jednak nadal niezbyt miękki, natomiast jeśli śpisz na boku, poszukaj jak najmiększego materaca. Dzięki temu zadbasz o swój kręgosłup i zapobiegniesz jego krzywieniu się.

2. Dobry sprzęt kuchenny

Jeśli chcesz w ogóle jeść we własnym domu, i to nie tylko gotowe dania podgrzewane w mikrofalówce, powinieneś zadbać o dobrej jakości sprzęt kuchenny. Choć patelnie z nieprzywierającą powłoką kosztują więcej niż zwykłe, to czyszczenie ich jest o niebo prostsze, przyjemniejsze i wygodniejsze. Choć na zwykłej patelni da się usmażyć naleśniki, to specjalna patelnia do naleśników jest dużo wygodniejsza. Choć da się siekać i rozdrabniać rzeczy nożem na desce albo w moździerzu, to automatyczny rozdrabniacz i wyciskarka do czosnku usprawniają te procesy. Wreszcie, da się wymieszać i ubić naprawdę sporo rzeczy widelcem, jednak blender naprawdę nie jest zbędnym wydatkiem. To tylko kilka lekcji, które wynieśliśmy z ciężkich czasów studenckich i słabo wyposażonych kuchni - Ty nie musisz do nich wracać i niepotrzebnie się męczyć.

3. Dobrej jakości sprzęt AGD

Dobrej jakości sprzęt AGD, taki jak na przykład pralka, piekarnik czy mikrofalówka, pozwoli ci nie tylko sprawnie funkcjonować w mieszkaniu, ale również zaoszczędzić na naprawach. Jeśli kupisz pralkę firmy krzak, bo jest o sto złotych tańsza od pralki firmy renomowanej, może i zaoszczędzisz teraz, jednak może okazać się, że taka pralka zacznie psuć się dużo szybciej niż droższy, ale lepszej jakości model. A zepsuta pralka to nie byle co! Nie dość, że nie ma w czym prać i trzeba chodzić do rodziców, sąsiadów lub pralni, to do tego najczęściej awaria pralki oznacza zalanie pomieszczenia, w którym stoi pralka, a być może również sąsiadów.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone