Zamknij
REKLAMA

Wyjątkowa wystawa w Centrum Nowoczesności "Młyn Wiedzy!" To "Ścieżki dorastania" dla nastolatków

00:00, 02.12.2019 | Materiały partnera
fot. materiały partnera

Wyjątkowa wystawa w Centrum Nowoczesności "Młyn Wiedzy!" To "Ścieżki dorastania" dla nastolatków

Od 6 grudnia w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy będziemy mogli zwiedzić niezwykle interesującą i pouczającą wystawę dla młodych ludzi. To ekspozycja, która poruszy tematykę społeczno-kulturalną, emocji i dojrzewania.

Na całą wystawę składa się 31 interaktywnych stanowisk. Jest dedykowana dla odbiorcy od 13. roku życia.

Pierwsza ze ścieżek wprowadzi odbiorcę w kontekst zagadnień związanych z procesem społeczno-kulturowego dorastania jednostki. Dorastanie jest pokazane jako proces samouświadomienia poprzez zrozumienie społecznych wzorców zachowań związanych m.in. z płcią kulturową, zrozumieniem roli jaką ma budowanie poczucia własnej wartości i wyjątkowości, a także poszukiwaniem sposobów wyrażenia własnej osobowości poprzez twórczość i doświadczenie sztuki. Ścieżka emocji, dzięki stanowiskom pozwoli nastolatkom na rozpoznanie emocji, właściwe ich nazywanie, wyrażanie i rozładowywanie

mówią organizatorzy tego niezwykłego projektu.

Uczestnicy będą mogli m.in. zajrzeć do kapsuł emocji, spróbować rozpoznać swoje emocje, a także je wyrazić. Będzie sporo śmiechu, zabawy i ciekawej edukacji, która zaprocentuje w dorosłym życiu.

Młodzi ludzie w niekonwencjonalny sposób dowiedzą się wiele o dorastaniu, stereotypach, bezpiecznym korzystaniu z Internetu czy subkulturach. Będą mogli odwiedzić PolandRock Festival! Poznają też zgubny wpływ alkoholu i środków odurzających na ich organizm, dzięki specjalnej aparaturze. Wystawa przygotuje też przyszłych rodziców, bo na stanowisku przewijak będzie można nauczyć się prawidłowo przewijać dziecko. Nie zabraknie oczywiście kwestii seksualnych i procesu rozmnażania człowieka.

Realizacja projektu przyczyni się m.in. do:

  • wzrostu uczestnictwa w kulturze i kompetencji kulturowych społeczeństwa;
  • zwiększenia wykorzystania potencjału kulturowego miasta, regionu i kraju oraz poziomu oferty w zakresie nowoczesnej edukacji kulturalnej w nowoutworzonej przestrzeni;
  • wzrostu udziału odbiorców w wydarzeniach kulturalnych poprzez dostosowanie programu kulturalno-edukacyjnego do kompetencji i zainteresowań obiorców;
  • stworzenia nowej oferty w zakresie edukacji kulturalnej, zgodnej z oczekiwaniami odbiorców.

Zwiedzanie wystawy „Ścieżki dorastania” będzie odbywało się w 2-godzinnych turach. Od wtorku do piątku w godz. 9:00-11:00, 11:00-13:00, 13:00-15:00, 15:00-17:00 i 17:00-19:00. W soboty i niedziele ekspozycja będzie dostępna w turach o godz. 11:00-13:00, 13:00-15:00, 15:00-17:00 i 17:00-19:00. W każdej turze będzie mogło zwiedzać ją maksymalnie 75 osób (plus opiekunowie). Wystawa jest dedykowana dla odbiorców od 13. roku życia. Rodzicom i opiekunom prawnym pozostawiamy decyzję czy chcą, aby ekspozycję zwiedziły młodsze dzieci.

Bilety na zwiedzanie kosztują: 12 zł (normalny), 10 zł (ulgowy), 8 zł (grupowy), 30 zł (rodzinny). Można je nabyć w elektronicznym systemie sprzedaży oraz w kasach zlokalizowanych w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Od wtorku do piątku tura o godz. 15:00 będzie realizowana w ramach „happy hours”, a bilet na zwiedzanie będzie kosztował 8 złotych.

REKLAMA
()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone