Zamknij

Łojotokowe zapalenie skóry twarzy - jak z nim walczyć?

14:33, 28.11.2019 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 14:33, 28.11.2019

Duża grupa społeczeństwa boryka się z problemami cery, zwłaszcza z łojotokowym zapaleniem skóry twarzy. Jak z nim walczyć? Sprawdź!

Łojotokowe zapalenie skóry – co to takiego?

Cechą charakterystyczną łojotokowego zapalenia skóry jest to, że gruczoły łojotokowe produkują za dużo łoju. Właśnie dlatego pojawiają się liczne niedoskonałości. Stanowi zapalnemu towarzyszy  nadmierne złuszczanie się naskórka, przede wszystkim w centralnej części twarzy.  Jest to choroba przewlekła, niekiedy mylona z łuszczycą.

Łojotokowe zapalenie skóry twarzy to problem i kobiet, i mężczyzn, zwłaszcza w wieku dojrzałym lub młodzieńczym. Zaostrzyć objawy może, przede wszystkim stres, używki, nieodpowiednio zbilansowana dieta, a także czynniki atmosferyczne oraz hormony.

Do łojotokowego zapalenia dochodzi poprzez namnażanie się ogromnej ilości ludzkich grzybów, które nazywane są drożdżakami. To one są winne, że tworzą się podrażnienia, jak i niedoskonałości. Niekiedy powstają poważne stany zapalne, takie jak łojotokowe zapalenie skóry. Najczęściej widać je w obrębie brwi, brody, policzków, środka czoła, jak i nad górną wargą. Mają różną postać od złuszczającego się naskórka, po nieestetyczne strupy. Wyróżnia je suchość oraz zaczerwienienia w obrębie.

Kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry – jakie są odpowiednie?

W ofercie marki ZIAJA są dostępne profesjonalne produkty na łojotok. Działają one na wielu gruntach. Dlaczego? Skupiają się na eliminacji stanu zapalnego, jak i również na poprawie wizualnego wyglądu cery.  Sprawiają, że powstaje mniej sebum, do tego ogranicza się suchość. Skóra, dzięki temu utrzymuje prawidłowe pH, mniej jest także niebezpiecznych grzybów. Postaw na linię antybakteryjną lub na produkty z serii ZIAJA GDANSKIN. Jest sporo preparatów, w kilku odsłonach.

Kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry marki ZIAJA to delikatne środki do codziennego użytku. Przed nałożeniem kremu przemyj twarz tonikiem lub płynem micelarnym, aby oczyścić i tonizować cerę. W następnej kolejności zaaplikuj żel myjący. Kilka razy w tygodniu dołącz do pielęgnacji maski złuszczające. Dodatkowo przyda się serum oraz reduktor punktowy na zmiany. Ostatnia faza to krem, ten dzienny powinien mieć filtr UV.  Co istotne wiele preparatów jest wielofunkcyjnych, czyli kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry twarzy można smarować także na inne części ciała z łojotokiem, na przykład plecy bądź klatkę piersiową. To pozwala uporać się z mocno rozprzestrzenioną chorobą.

W tych preparatach są witaminy, alantoina oraz glinki. Nie brakuje innych dodatków, takich jak  kompleks proteinowo-cynkowy, tudzież prowitamina B5. Kuracja antybakteryjna do tego ma kwas oleanolowy i ekstrakt z lukrecji. Te kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry twarzy są hipoalergiczne!

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%