Zamknij
REKLAMA

Wszystko, co warto wiedzieć o drukach akcydensowych

12:21, 18.10.2019 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Jeszcze kilka lat temu druki akcydensowe były niezbędnym elementem wykorzystywanym w każdej firmie i biurze. Zaliczamy do nich ulotki, druczki pocztowe oraz inne blankiety wykorzystywane do prowadzenia dokumentacji w różnego rodzaju instytucjach. Ciężko wyobrazić sobie dużą firmę transportową bez papierowej ewidencji czasu pracy. Pomimo popularności programów do fakturowania szereg zalet tych druków sprawia, że są one nadal wykorzystywane.

Rodzaje druków akcydensowych 

Druki akcydensowe, czyli małe książeczki pozwalające na estetyczne prowadzenie dokumentacji biurowej dzielimy na dwie kategorie. Do pierwszej z nich zaliczamy wszelkie blankiety wykorzystywane w pracy urzędowej i kancelaryjnej. Są to także pisma komunikacji miejskiej oraz pocztowej  - bilety, druki płatnicze, i inne liczne formularze. Zatem ta grupa jest niezbędna do zarówno do załatwiania formalności, jak i dokonywania opłat. W drugiej znajdują się wersje informacyjne, których zadaniem jest przekazanie istotnych komunikatów. Mowa tu m.in. o afiszach, wizytówkach czy ulotkach. Tego rodzaju egzemplarze spotykamy na co dzień w restauracjach czy podczas spotkań i szkoleń biznesowych. Ogromny wybór druków akcydensowych znajdziemy tutaj: https://biurwa.pl/artykuly-papiernicze-druki-akcydensowe-o_c_137_2.html

Dlaczego warto z nich korzystać? 

Jeżeli chcemy zachować porządek w firmie oraz zapewnić jej prawidłowe kompletowanie danych powinniśmy zainwestować w druki akcydensowe. Stosowanie tych blankietów usprawnia codzienne funkcjonowanie wielu przedsiębiorstw, wśród których wymieniamy: urzędy, przychodnie czy biblioteki. Części modeli książeczek funkcjonuje na co dzień w obrocie gospodarczym i dotyczy specjalistycznych zagadnień. Powszechnie są one wykorzystywane np. w służbie zdrowia, szkolnictwie, branży handlowej, transportowej i budowlanej. 

Druki akcydensowe posiadają także wiele zalet. Jedną z nich jest z pewnością możliwość wypisania dowolnej ilości kopii. Tego rodzaju blankiety pozwalają na przygotowanie co najmniej kilku egzemplarzy tego samego pisma bez konieczności czekania na nie. Każdy z nich jest tworzony w tej samej chwili co oryginał. Jest to niezwykle ważne, gdy na konkretny dokument czeka kilka osób. Dodatkowo te druki są niezwykle proste do uzupełnienia. Jest to świetne rozwiązanie dla wszystkich pracowników firm, którzy są sceptycznie nastawieni do nowych technologii lub nie lubią pracować na komputerze i dedykowanym do fakturowania oprogramowaniu. Warto zauważyć, że obsługa specjalistycznych programów wymaga wcześniejszego przeszkolenia. 

Firma w twoich rękach, czyli druki kadrowe 

Jednym z większych działów druków akcydensowych są druki kadrowe. Te blankiety zostały stworzone z myślą o stanowiskach pracy w działach księgowości, rachunkowości czy HR. Oferta dostępnych na rynku książeczek przeznaczonych do większych przedsiębiorstw zatrudniających dużą ilość pracowników zawiera m.in.: druki miesięcznej ewidencji czasu pracy czy listy obecności. Tego rodzaju arkusze obejmują również różnego rodzaju umowy np. umowę o pracę lub o dzieło. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie w przypadku firm, które przyjmują nieustannie zatrudniają nowe osoby. W tym przypadku każdorazowe przygotowywanie dokumentów może być uciążliwe. Korzystanie z gotowych blankietów z pewnością przyspieszy i ułatwi ten proces. 

Nieustannie postępująca cywilizacja zmusza większość z nas do rezygnacji z tradycyjnych druków. Dlatego też wiele firm korzysta z programów do fakturowania. Pomimo to druki akcydensowe są nadal dość często wykorzystywane. Warto dodać, że bez powyższych blankietów nie uzyskalibyśmy zwolnienia lekarskiego czy nie bylibyśmy w stanie dokonać reklamacji w sklepie.

(Artykuł sponsorowany )
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

Link Link

1 0

Ten link do sklepu internetowego, bezcenny 13:17, 23.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone