Zamknij
REKLAMA

Okna aluminiowe coraz popularniejsze

00:00, 11.09.2019 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Przez lata stolarka okienna z aluminium była postrzegana jako droga i zimna w odbiorze. W rezultacie polskie budownictwo mieszkaniowe raczej z niej nie korzystało. Okna aluminiowe stosowano co najwyżej w nieruchomościach komercyjnych czy urzędach. Obecnie wiele się w tej kwestii zmienia, a nowoczesne profile zyskują na znaczeniu wśród prywatnych inwestorów.

Nowoczesny projekt bazujący na oknach aluminiowych

W budownictwie mieszkaniowym zapanowała moda na duże przeszklenia. Nie dziwi to w przypadku domów jednorodzinnych, w których przeszklone salony i sypialnie są popularne od lat. Co ciekawe, okna aluminiowe i tworzone z ich pomocą oszklone ściany są coraz chętniej wykorzystywane w blokach czy apartamentowcach. Deweloperzy dostrzegli, że takie rozwiązanie czyni mieszkania o wiele ciekawszymi. Co za tym idzie, łatwiej je sprzedać lub wynająć. A dzięki nowoczesnej stolarce okiennej wnętrza pozostają bardziej ekologiczne.

- Choć aluminium wydaje się chłodne w odbiorze, to nowoczesne technologie umożliwiają stworzenie z niego ciepłych profili okiennych - podkreśla przedstawiciel producenta okien Hensfort.

Ochrona środowiska to jeden z wiodących trendów współczesności. Inwestorzy zwracają uwagę na ograniczanie niekorzystnego wpływu na przyrodę. Stąd większa popularność okien aluminiowych, które nadają się do recyklingu.

Aluminiowe okna na świat

Połączenie salonu z tarasem i ogrodem nigdy nie było takie proste. Okna aluminiowe to wąskie profile, które są w stanie utrzymać nawet bardzo dużą szybę. Zwiększając jej powierzchnię, doświetla się wnętrze naturalnymi promieniami słonecznymi. Spada zapotrzebowanie na energię, a w pomieszczeniu jest cieplej.

Co by nie mówić o innych rodzajach stolarki okiennej, profile aluminiowe są bezkonkurencyjne w tworzeniu przeszklonych wnęk, a nawet całych ścian. Wykorzystując specjalne pakiety szybowe, można też dogrzać wnętrze poprzez łatwiejsze przenikanie energii słonecznej do środka. Na co dzień się tego nie odczuje, ale w mroźne dni z dużą ilością słońca uda się zaoszczędzić na ogrzewaniu.

Trudno natomiast nie zauważyć naturalnego połączenia wnętrza z otoczeniem. Niskie progi to cecha wyróżniająca innowacyjne okna aluminiowe. Dzięki dużej szybie nawet zimą będzie można delektować się widokiem za oknem. Samo pomieszczenia także wyda się większe.

Czy warto inwestować w okna aluminiowe?

Tak, jeżeli oczekuje się trwałości i nowoczesnego designu. Tego rodzaju stolarka okienna przestała być domeną dużych domów, wznoszonych w oparciu o kosztowne projekty. Stawiając na okna aluminiowe, otrzymuje się innowacyjny produkt na długie lata.

W aranżacji wnętrz obowiązuje obecnie wiele różnych trendów, w każdym można jednak zauważyć dążenie do kreowania jasnych, przestronnych wnętrz. Świadome operowanie naturalnym światłem to tutaj podstawa. Czasy małych okien i ciemnych pomieszczeń przeminęły. Obecnie im większe przeszklenie, tym tylko lepiej.

Innowacyjne materiały i współczesne metody produkcji sprawiają, że pakiety szybowe nie są już słabym ogniwem w ochronie domu przed wychłodzeniem. Przeciwnie, świadomie wybrane podnoszą komfort termiczny w poszczególnych pomieszczeniach. Czynią je także przyjaznymi człowiekowi, potrzebującemu możliwie dużej ilości światła naturalnego. Współczesne jednostki sporą część życia spędzają w budynkach, stosunkowo rzadko wychodząc w ciągu dnia na zewnątrz. To kolejny argument za inwestowaniem w duże przeszklenia i wąskie profile.

(Artykuł sponsorowany )
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone