Zamknij
REKLAMA

Letnie przemęczenie? Czas się orzeźwić yerba mate!

08:38, 03.07.2019 | Artykuł sponsorowany

Warto wiedzieć, że nie zawsze czujemy się zmęczeni z powodu braku energii! Dosyć często zmęczenie wynika z np.: braku zbilansowanej diety, braku mikroelementów, niewielkiej ilości… ruchu lub odpoczynku. A także – co teraz szczególnie jest ważne – z powodu przegrzania organizmu! Nasze ciała po długiej jesieni, zimie i przeplatającej ciepło z chłodem wiośnie – odzwyczaiły się od prawdziwie grzejącego słońca. Z jednej strony jesteśmy go spragnieni, z drugiej musimy pamiętać o zadbaniu o siebie w trakcie upalnych, letnich dni!

Yerba mate latem: orzeźwienie, wzmocnienie, ochłodzenie!

Dzięki piciu yerba mate, doładujesz swój organizm kompleksem mikroelementów, odciążysz go, pozbędziesz się toksyn czy metali ciężkich, które mogą gdzieś jeszcze zalegać po zimie pełnej smogu. Wejdziesz w lato pełen witalności! Aby jednak nie dać się upałom, polecamy popijać nie tyle yerba mate na ciepło, co zasmakować w terere, czyli yerba mate na zimno. Susz yerbowy zalany lodowatą wodą, pozwala maksymalnie orzeźwić i schłodzić ciało. Terere niebywale aktywizuje zaspane komórki do działania – tak samo jest z nami! W gorące dni praca wielu osobom nie idzie zbyt sprawnie, chętniej byśmy poleżeli w cieniu drzewa. Życie jednak pisze czasem inne scenariusze. I wtedy właśnie terere pozwoli pozbyć się zmęczenia, przeciążenia. Pomoże też na słabą koncentrację i rozkojarzenie.

Pamiętaj też o odpoczynku! Yerba mate w cieniu drzewa

Lecz pamiętajmy, że lato przede wszystkim jest od odpoczynku! Nie omieszkaj znaleźć chwili na to, aby w przerwie od obowiązków lub w czasie wolnych dni, poleżakować w cieniu drzewa. Oczywiście, z orzeźwiającą yerba mate! Polecamy wybierać na lato gatunki świeże, lekkie w smaku, otwarte na rozmaite połączenia smakowe. Do takiej yerby można bowiem dodać liście mięty, trawę cytrynową, rozluźniającą melisę, kwiaty zebrane na spacerze! Letnia pora obfituje w świeże zioła. Wraz z yerbą będą wzmacniały uczucie odprężenia oraz ochłodzenia. Innym sprawdzonym sposobem na interesującą letnią yerba mate, jest dodanie do niej kilka łyżeczek dowolnej herbaty! Zielona czy biała będą wspaniale orzeźwiały, dodadzą naparowi goryczy i uprzyjemnią twoją chwilkę z yerba mate w dłoni.

(Artykuł sponsorowany )
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone