Zamknij
REKLAMA

Jak wybrać idealne obrączki?

12:39, 27.06.2019 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

Na rynku biżuterii ślubnej obserwujemy współcześnie rozmaite nowe trendy i mody. Coraz więcej osób wybiera obrączki bogato zdobione, w różnych kolorach, z kamieniami szlachetnymi. Wiele osób preferuje wciąż jednak biżuterię klasyczną i prostą - z błyszczącego złota, bez żadnych wzorów. To kwestia osobistego wyboru, starajmy się jednak nie wykraczać nadmiernie poza kanony klasycznej elegancji.

Wzornictwo: klasyka i nowe trendy

Obrączki to wybór na całe życie. Jeśli decydujemy się więc na bardziej wyszukany rodzaj biżuterii ślubnej, pamiętajmy, by nie kierować się wyłącznie bieżącą modą. Nadmiernie wyszukane wzory szybko nam się znudzą, opatrzą, zaczną nas drażnić. Styl powinien pasować przede wszystkim do nas samych, do naszego charakteru, który raczej nie zmieni się znacznie z upływem lat. Jeśli wolimy więc styl klasyczny, rustykalny czy minimalistyczny - podążajmy za własnym gustem.

Większość par wybiera grawerowaną biżuterię ślubną. Także tu starajmy się, by komunikat na naszych obrączkach był prosty i gustowny. Unikajmy rysunków, cytatów czy udziwnionego udziwnionego liternictwa.

Dobór materiału

Większość nowożeńców wybiera dziś obrączki złote. Na pewno nie warto rezygnować z tego zwyczaju - złota obrączka stała się symbolem małżeństwa. Warto jednak wiedzieć, że istnieją różne rodzaje złota, różniące się kolorem, właściwościami mechanicznymi i fizycznymi oraz ceną. Największy wpływ na cenę złotej biżuterii ma liczba karatów. Biżuteria 18-karatowa odznacza się bardzo pięknym kolorem, jest jednak droższa, niż wykonana z metalu o niższej próbie.  Złoto o wysokiej próbie jest też bardziej podatne na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne. Nie zawsze więc najdroższe obrączki będą idealnym wyborem.

Tak modna dziś biżuteria ślubna wykonana z tzw. białego złota cechuje się piękną, biało-srebrzystą barwą. Białe złoto to stop czystego złota z niklem. Trzeba jednak zauważyć, że biżuteria z białego złota pokryta jest cienką warstwą rodu (innego szlachetnego metalu), która łatwo się ściera. Prowadzi to do powstawania przebarwień. Trzeba mieć na uwadze także fakt, że ze względu na rozmaitość typów białego złota i różną grubość warstwy rodu w poszczególnych typach biżuterii trudno o dopasowanie kolorystyczne obrączek z białego złota do pierścionków.

Coraz częściej pojawia się na rynku jubilerskim biżuteria ślubna wykonana z różnych materiałów, w różnych kolorach. Nie jest to najlepszy wybór ze względu na trudności w pielęgnacji i ochronie tego rodzaju biżuterii. W razie powstania uszkodzeń, naprawa może być trudna, szczególnie gdy mamy do czynienia z obrączkami o skomplikowanych, delikatnych i ażurowych wzorach.

Prócz obrączek z czystego metalu spotyka się często biżuterię z kamieniami szlachetnymi. Kamienie szlachetne, takie jak diamenty, podnoszą oczywiście cenę. Biżuteria z kamieniami szlachetnymi nie jest jednak uważana za szczególnie gustowną. Jeśli rzeczywiście pragniemy obrączek z kamieniami szlachetnymi, wybierzmy raczej brylanty, niż tanie, ale nietrwałe i zdecydowanie mniej piękne cyrkonie.

Dobór stopnia połysku metalu jest wyłącznie kwestią gustu. Nie jest jednak prawdą, że matowe złoto jest bardziej trwałe, niż złoto błyszczące.

Informacje zaczerpnięte z Karkosik.pl

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone