Zamknij

Jak uzyskać odszkodowanie w UK za uszczerbek na zdrowiu?

10:28, 04.06.2019 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

Każdego roku dochodzi do tysięcy wypadków w każdym kraju. Nie ma osoby, która w ogóle nie jest na to narażona. Zdarzenia losowe mogą spotkać nas w domu, na ulicy, w centrum handlowym, czy w pracy. W zależności od tego, co się stało i kto jest winny wypadkowi, poszkodowany w UK może starać się o odszkodowanie.

Patrząc na sprawy o odszkodowanie, najwięcej jest tych, które dotyczą uszczerbku na zdrowiu.  Rekompensaty, jakie można dostać w UK, są często znacznie wyższe niż te w Polsce. Niestety część naszych rodaków pomimo dotkliwych obrażeń, nie zawsze stara się o odszkodowanie. Z czego to wynika?

Różnice w przepisach

Na pewno na pierwszy plan wysuwa się brak dostatecznej znajomości brytyjskich przepisów. Aby dostać odszkodowanie w UK za uszczerbek na zdrowiu, nie trzeba wykupywać dodatkowej polisy ubezpieczeniowej. O odszkodowanie w wyniku zdarzenia losowego może starać się każdy, niezależnie od tego, czy jest się na wyspach na stałe, czy tylko przejazdem. Nie jest ważna przynależność etniczna, miejsce zamieszkania, wiek. Najważniejsze, że osoba, która doznała uszczerbku na zdrowiu, była poszkodowana na terenie Wielkiej Brytanii.

Brak znajomości języka nie jest przeszkodą!

Kolejną przyczyną, dla której Polacy nie decydują się o walkę o swoje prawa, jest brak wystarczającej znajomości języka. O ile często podstawowa komunikacja nie sprawia nikomu problemów, o tyle, kiedy dochodzi formalne słownictwo i wizyta w urzędach, gdzie o przyznaniu odszkodowania decydują niuanse, pojawia się kłopot. Jednak i na to jest odpowiedź. Wystarczy skorzystać z tego, co oferuje Insito Odszkodowania. Firma kompleksowo prowadzi wszystkie kwestie związane z odszkodowaniem. I to w języku polskim! Poszkodowany nie musi się obawiać tego, że czegoś nie zrozumie lub coś pominie. Jeśli jest szansa na uzyskanie rekompensaty, dobrzy prawnicy wiedzą jak to osiągnąć. Pomogą wypełnić dokumenty, zebrać dowody, aby przyznano pieniądze.

Kiedy można starać się o odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu?

Do uszczerbku na zdrowiu może dojść w wyniku różnych sytuacji: na skutek wypadku w pracy, wypadku samochodowego, czy w autobusie. Poza tym utrata zdrowia może być w wyniku źle postawionej diagnozy i złego leczenia. Wtedy również można starać się o odszkodowanie. Aby takowe było przyznane, ważne jest, by poszkodowany nie był jednocześnie winny zdarzenia. Jego wina musi być mniejsza niż 50%. Jeśli natomiast chodzi o samą wysokość odszkodowania, osiąga ona różną wartość, w zależności od tego, jak poważnego uszczerbku doznała ofiara. Warto też zauważyć, że odszkodowanie w UK nie musi ograniczać się do wypłaty pieniędzy za samo zdarzenie. Niejednokrotnie dotyczy też takich kwestii jak wypłata środków na pokrycie kosztów leczenia czy rehabilitacji. Czasem dochodzą jeszcze inne mniejsze świadczenia. Takie firmy jak Insito Odszkodowania wiedzą, o co można walczyć w konkretnym przypadku, dlatego zyskuje się pewność, że rezultaty będą satysfakcjonujące. Warto przeczytać również artykuł na temat "Jak obliczyć wysokość odszkodowania w UK?" który znajduje się na stronie - Insito-odszkodowania.uk/porady-prawne/wyliczyc-odszkodowanie-uk-anglii/

 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone