Zamknij

Kaski ochronne – czyli jak cieszyć się bezpieczeństwem podczas jazdy na deskorolce

15:40, 17.05.2019 | materiały partnera

Przezorni rodzice dbają o każdy aspekt bezpieczeństwa swoich dzieci i starają się je ochronić w każdej sytuacji, również w trakcie uprawiania różnorodnych sportów. Skuteczna ochrona głowy w trakcie uprawiania sportów ekstremalnych okazuje się praktycznie jednym z priorytetów. Dotyczy to nie tylko jazdy na motocyklu, rowerze, snowboardzie czy nartach, ale także na desce czy rolkach. Dobrze zaprojektowany kask jest nie tylko estetyczny i wygodny, ale także wytrzymały na uderzenia i otarcia.

Najważniejsze funkcje kasków sportowych

Głównym zadaniem kasku jest ochrona głowy w czasie niefortunnych upadków czy zderzeń z innymi osobami lub przedmiotami. Oprócz zapewnienia bezpieczeństwa osoba w kasku powinna czuć się swobodnie, dlatego dobry kask jest wytrzymały i ergonomiczny. To z kolei oznacza przede wszystkim pełną ochronę głowy i wygodę. Poza tym dobry kask powinien mieć odpowiedni rozmiar dostosowany do rozmiaru głowy użytkownika. Szeroki wybór kasków full face znajdziemy na stronie sklepu internetowego https://deskshop.pl/ochraniacze/na-glowe/kaski/full-face.

Jak wybrać odpowiedni kask?

Wybór kasku zależy od rodzaju sportu, który uprawiamy oraz od warunków, w jakich będziemy jeździć. Należy pamiętać o tym, aby dostosować kask do drogi. Inny kask wybierzemy udając się na wycieczkę szosą czy przejażdżkę po mieście, a zupełnie inny do ekstremalnych zjazdów dowhillowych. Sporty wymagające ochrony głowy są dynamiczne, dlatego warto zadbać o to, aby kaski idealnie pasowały. Dlatego kask dobieramy odpowiednio do obwodu głowy. Najlepiej przed zakupem przymierzyć kilka modeli i wybrać także odpowiedni kształt skorupy kasku. Warto również rozważyć zakup kasku full face, który nie tylko chroni głowę, ale również całą twarz użytkownika minimalizując ryzyko w razie wypadku. Zarówno kask przeznaczony do jazdy na rolkach czy desce, jak również kask rowerowy full face powinien wyróżniać się najwyższą jakością wykonania. Wyznacznikiem wysokiej jakości jest także pozytywne przejście specjalnych testów bezpieczeństwa.

Zalety kasków full face

Dobry kask rowerowy full face pozwala swobodnie oddychać nawet podczas wzmożonego wysiłku fizycznego. Jest kompaktowy, idealnie wyprofilowany w taki sposób, aby dobrze przylegał do czaszki tworząc optymalną barierę ochronną. Kaski tego typu wyposażono w wytrzymałą szybkę pokrytą specjalnymi powłokami anti- scratch oraz anti-fog zapewniając optymalną widoczność.

Kask TSG Pass Solid Color Satin Black

Idealnym rozwiązaniem na rowerowe eskapady są profesjonalne kaski z serii TSG. Kask TSG typu full face opracowany w oparciu o wytyczne najlepszych riderów downhillowych światowej sławy oraz projektanta Martina Siergista, doskonale chroni czaszkę i twarzy użytkownika zapewniając pełną swobodę podczas najbardziej brawurowej jazdy. Szybka sferyczna pokryta odpowiednią powłoką przeciwmgielną anti-fog oraz powłoką anti-scratch zabezpieczającą powierzchnię przez zadrapaniem i zapewniając pełną widoczność. Ponadto ten model kasku posiada otwory nosowe, dzięki którym szybka nie paruje.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone