Zamknij

Co jeść, by być zdrowym? Tego dowiecie się na spotkaniu z Katarzyną Bosacką w Bielawach

00:00, 15.05.2019 | materiał partnera
Fot. Facebook

Co jeść, by być zdrowym? Tego dowiecie się na spotkaniu z Katarzyną Bosacką w Bielawach 

Jak jeść pysznie, a jednocześnie zdrowo, jak odżywiać się w sposób świadomy i na jakie produkty stawiać? Na te pytania uzyskacie odpowiedź już 18 maja, kiedy to toruńskie Centrum Handlowe Bielawy odwiedzi Katarzyna Bosacka, gwiazda TVN Style znana m.in. z programu „Wiem, co jem i wiem, co kupuję”. Dziennikarka doradzi mieszkańcom Torunia, jak wybierać żywność podczas codziennych zakupów oraz zaprosi na pokaz gotowania z fit produktów. 

Dziennikarka doradzi torunianom, jak jeść zdrowo 

Warsztaty kulinarne, pokaz live cooking, porady żywieniowe oraz zakupowe - tak szykuje się najbliższa sobota w Centrum Handlowym Bielawy. W sobotę, 18 maja w toruńskim centrum handlowym pojawi się Katarzyna Bosacka, dziennikarka prasowa i telewizyjna, autorka książek i popularnego programu edukacyjnego „Wiem, co jem i wiem, co kupuję” emitowanego na antenie TVN Style, a także orędowniczka zdrowego stylu życia i racjonalnego  odżywiania.

Dziennikarka będzie gościem specjalnym kulinarnego wydarzenia, podczas którego zachęcać będzie do zdrowych nawyków żywieniowych, doradzi, na co warto zwracać uwagę podczas codziennych zakupów, podpowie, jakich produktów nie powinno zabraknąć w naszej diecie, a także zdradzi przepisy, które uczestnicy spotkania będą mogli odtworzyć we własnej kuchni.  

Dzięki temu mieszkańcy Torunia zweryfikują swój stan wiedzy na temat zdrowego odżywiania, będą mieli okazję zmienić swoje wybory zakupowe na bardziej świadome oraz poznają przykłady dań opartych na produktach wytwarzanych z wysokiej jakości składników -  zapewniają organizatorzy spotkania.

- Wydarzenie będzie z pewnością atrakcją dla entuzjastów zdrowego stylu życia i miłośników kulinariów, ale również wskazówką, po jakie produkty ze sklepowej półki warto sięgać, by odżywiać się w sposób świadomy - wyjaśnia Marta Drzewiecka, Marketing & Customer Experience Manager w Newbridge Poland, firmy do której należy CH Bielawy.

Co więcej, mieszkańcy Torunia wezmą udział w pokazie gotowania na żywo, które wraz z Bosacką poprowadzi szef kuchni Robert Bochenko, a następnie spróbują niecodziennych potraw wykonanych z naturalnych produktów, m.in. kasz, ziół, warzyw, ryb czy certyfikowanych wyrobów. Będzie można skosztować m.in. sałatki a'la tabbouleh oraz wegańskiego czekoladowego musu, którego sekretnym składnikiem jest… ciecierzyca. 

- Chcemy odczarować mit niesmacznego fit jedzenia. W tym celu pokażemy torunianom, jak szeroki mają aktualnie wybór w sklepach oraz jak z nieoczywistych produktów przyrządzić pyszne, sycące, a jednocześnie zdrowe dania - mówi Marta Drzewiecka.

I dodaje: - Zainteresowanie ekologiczną żywnością jest wśród Polaków coraz większe, a wraz ze wzrostem wiedzy, rosną potrzeby w tym względzie. Coraz więcej osób robi zakupy spożywcze, kierując się zdrowotnymi walorami produktów, ich pochodzeniem, np. wspierając lokalnych dostawców oraz składem. Taka żywność jest coraz bardziej dostępna. Tzw. „zielone” półki, czyli specjalne działy z produktami bio, wegańskimi czy dla diabetyków znajdziemy przecież nie tylko na eko bazarkach, ale również w dużych obiektach handlowych. 

Sobotnie wydarzenie w Centrum Handlowym Bielawy rozpocznie się o godz. 11. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone